Okno na Wągrowiec


Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

Z OSTATNIEJ CHWILI: BURMISTRZ BERENDT I KLUB BLIŻEJ LUDZI NIE MAJĄ JUŻ WIĘKSZOŚCI W RADZIE MIEJSKIEJ!

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miejskiej w Wągrowcu burmistrz Jarosław Berendt i popierający go klub radnych „Bliżej Ludzi” przegrali wszystkie głosowania!

Dzisiaj odbyła się w trybie zdalnym nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Wągrowcu, zwołana na wniosek burmistrza Jarosława Berendta. Porządek obrad przewidywał jedynie trzy punkty merytoryczne, dotyczące zmian w budżecie i w wieloletniej prognozie finansowej oraz uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego terenów nad rzeką Wełną.

Ku zaskoczeniu obserwatorów, a także zapewne burmistrza Berendta i rozdającego dotychczas karty w radzie klubu „Bliżej Ludzi” Jakuba Zadrogi, wszystkie uchwały zostały przez radnych odrzucone.

Uchwały przepadły 11 głosami radnych pochodzących z klubów „Razem dla Wągrowca” byłego burmistrza Krzysztofa Poszwy oraz „Samorządności Wągrowieckiej 2000” kierowanego przez Alicję Trytt, a także radnych niezależnych Włodzimierza Naumczyka i Roberta Koteckiego. Za propozycjami burmistrza dwukrotnie głosowało zaledwie 8 rajców (przy jednym wstrzymującym się), a raz 9 rajców.

Spekuluje się, że utrata większości przez rządzące dotychczas ugrupowanie może oznaczać, iż wkrótce dojdzie do zmian na najważniejszych stanowiskach w radzie, a z funkcją jej przewodniczącego pożegna się Jakub Zadroga.

Czytaj także

Znamy WARIANTY TRASY S11 pod Rogoźnem i Budzyniem. Nie wszystkie są dla wągrowczan korzystne [GRAFIKA]

Remigiusz Priebe

MIASTO ZATŁOCZONE: Po decyzji o zamknięciu cmentarzy WĄGROWCZANIE RUSZYLI NA GROBY

Remigiusz Priebe

Trwa RENOWACJA zabytkowych GROBOWCÓW na cmentarzu starofarnym w Wągrowcu [ZDJĘCIA]

Redakcja