Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

WCIĄŻ PŁONĄ SADZE! CZASEM PO KILKA RAZY W TYCH SAMYCH BUDYNKACH! STRAŻACY APELUJĄ BYŚMY CZYŚCILI KOMINY [ZDJĘCIA]

Straż pożarna musi interweniować, bo administratorzy budynków nie dbają o przewody kominowe.

– Niestety zdarza się, że czasami interweniujemy kilkukrotnie w tych samych miejscach, co powinno dać dużo do myślenia zarządcom tych budynków, zwłaszcza jeżeli chodzi o budynki wielorodzinne – załamują ręce nasi strażacy.

W ostatnich dniach musieli wyjeżdżać do takich zdarzeń kilka razy.

W piątek w godzinach porannych ratownicy otrzymali zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku mieszkalnym w Skokach przy ul. Wągrowieckiej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie przy użyciu zestawu kominiarskiego przeczyszczono przewód z resztek żarzącej się sadzy w kominie i równocześnie wygaszono palenisko w piecu.

Z uwagi na to, że był to budynek wielorodzinny, sprawdzono mieszkania przy pomocy czujnika wielogazowego w celu wykluczenia obecności trujących gazów, a cały przewód kominowy sprawdzono dodatkowo kamerą termowizyjną.

W niedzielę natomiast, około godziny 17.40 strażacy zostali wezwani do budynku znajdującego się w Wapnie przy ulicy Solnej, w którym też zapaliły się zalegające w kominie sadze. Również tutaj ratownicy ugasili ogień i sprawdzili komin.

Pamiętajmy o regularnym czyszczeniu przewodów kominowych bo o tragedię nietrudno.

Źródła: OSP Skoki, KSRG Osp Wapno

Czytaj także

POŻARY: Równocześnie zapaliły się sadze w dwóch domach [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

APEL BURMISTRZA: działkowcy, ograniczcie swoje pobyty do niezbędnego minimum

Krzysztof Czapul

POŻAR: Zapaliła się otulina pieca w piekarni [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej