Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Samochód osobowy zderzył się z cysterną. Droga była zablokowana. Jedna osoba helikopterem trafiła do szpitala [FOTO]

artdent baner

Do tego zdarzenia doszło w sobotę w Niemczynie (gmina Damasławek).

Sobotą, 17 grudnia. O godzinie 9.00 straż pożarną zaalarmowano o wypadku samochodu osobowego z cysterną do przewożenia mleka w miejscowości Niemczyn w gminie Damasławek.

– Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej droga wojewódzka nr 251 była zablokowana w obu kierunkach. Kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że w zdarzeniu udział brały osoby kierujące pojazdami. Kierująca samochodem osobowym w skutek uderzenia została zakleszczona w pojeździe – wyjaśniają strażacy.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz wydobyciu jej z wraku samochodu przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Na polecenie Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego, dla którego strażacy wyznaczyli lądowisko w odległości około 150 m od miejsca zdarzenia na pobliskim boisku sportowym.  Osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

Po skończonych czynnościach dochodzeniowych z drogi usunięto oderwane fragmenty pojazdów i zebrano substancje ropopochodne z wykorzystaniem sorbentów.

W działaniach udział brały zastępy PSP i OSP.

opracowanie: ogn. Piotr Kaczmarek, KP PSP w Wągrowcu

zdjęcia: st. ogn. Krzysztof Rożek, JRG Wągrowiec

kondolencje Szulczewska

Czytaj także

Ponad 2,7 miliona złotych na drogi w powiecie wągrowieckim [FOTO]

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Samochód wypadł z drogi. Poszkodowana jest jedna osoba. Na pomoc wezwano helikopter [FILM/FOTO]

Redakcja

KOLIZJA. Zderzenie dwóch aut

Redakcja