Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE dla powiatu wągrowieckiego: W nocy i rano MOŻE BYĆ ŚLISKO!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla naszego powiatu.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje dzisiaj w nocy oraz jutro rano na terenie powiatu wągrowieckiego zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna powietrza ma wynieść od -1 do 0 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna gruntu około -1 stopnia Celsjusza.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia zacznie obowiązywać dzisiaj (w sobotę 23 stycznia) od godziny 22.00 i potrwa do godziny 9.00 jutro rano. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 70 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

Czytaj także

ZMARŁY u nas 2 osoby chorujące na COVID-19. Mamy też 18 nowych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Krzysztof Czapul

ALE DZIURY! Kierowcy w nie wpadają i wzywają POLICJĘ

Krzysztof Czapul

DZIEŃ DOBRY: Dziś CHŁODNIEJ i pochmurnie. Temperatura od +2 do +5 stopni C

Krzysztof Czapul