Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

IMGW ostrzega przed burzami

Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu przewidują dzisiaj burze na terenie powiatu wągrowieckiego.

Wydane ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma najniższy, pierwszy stopień. Burz mieszkańcy naszego powiatu mogą się spodziewać popołudniem i wieczorem.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 do 30 litrów na metr kwadratowy, a lokalnie nawet do 40 litrów na metr kwadratowy oraz z porywami wiatru do 75 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk zostało określone na 85 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj także

POLICJA: Zatrzymani kierowcy pod wpływem, z zakazami jazdy, łamiący przepisy, bez uprawnień

Redakcja

Miejscy radni na sesji spotkają dziś i za kilka dni

Krzysztof Czapul

WAŻNE: Dziś możliwe u nas BURZE, silny DESZCZ i WIATR

Redakcja