serpol praca

Okno na Wągrowiec
Kronika Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

W Olesznie już podziękowali za plony [FOTO]

15 sierpnia to święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, a w tradycji ludowej znane pod nazwą Matki Boskiej Zielnej. Data ta rozpoczyna okres dziękczynienia za plony, a więc sezon dożynkowy.

W czwartek 15 sierpnia w Olesznie rolnicy podziękowali za zakończenie zbiorów i udane plony.

Z tej okazji odbyły się dożynki wiejskie, zorganizowane przez Izabelę Dembską – sołtysa wsi, Radę Sołecką, panie z KGW oraz Zarząd OSP.

W uroczystościach dożynkowych wziął udział poczet sztandarowy OSP w Olesznie i strażacy – ochotnicy. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą polową, przez ks. proboszcza Edmunda Sikorskiego, podczas której poświęcony został wieniec dożynkowy, w której uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych mi.: Karol Brzeziński – przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gołańcz, Kazimierz Czajkowski – Radny Oleszna, przedstawiciele sołectwa wsi i stowarzyszeń.

Honory starostów Oleskich Dożynek Wiejskich pełnią wzorowi rolnicy: Krystyna Szczepaniak – członkini KGW oraz Cyryl Wachowiak – członek OSP. Po zakończeniu mszy św. i uroczystości dożynkowych został przedstawiony pokaz sportowo-pożarniczy przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Olesznie, Publiczność przygotowała dzielnym strażakom wielką owację, która wraz ze specjalnym utworem muzycznym była podziękowaniem za umiejętności i zaangażowanie się najmłodszych. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna.

Źródło: Tomasz Dembski

Czytaj także

Jubileusze i otwarcie nowoczesnej remizy strażackiej w Olesznie [FOTO]

Redakcja

Okradał wągrowiecki szpital. Policja już go złapała [FOTO]

Redakcja

39-latek ZMARŁ w swoim garażu. Jego ciało odkryła żona

Redakcja