Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

WYPADEK! TRAGICZNE ZDERZENIE POD SZAMOCINEM! JEDNA OSOBA NIE ŻYJE [AKTUALIZACJA: ZDJĘCIA]

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj przed godziną 14:00 tuż za Szamocinem, na drodze wojewódzkiej nr 190.

36-letni mieszkaniec Białośliwia, jadący volkswagenem golfem, podczas manewru wyprzedzania prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z przeciwka fordem focusem.

W wyniku wypadku kierowca golfa poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierowca forda odniósł obrażenia i został przetransportowany karetką do szpitala w Chodzieży.

Profil OSP KSRG Szamocin tak opisuje zdarzenie:

Po przybyciu na miejsce rozpoznano, iż doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych, osoby poszkodowane znajdują się na zewnątrz pojazdów – wydobyte przez osoby postronne.
Jeden poszkodowany z bardzo ciężkimi obrażeniami ciała reanimowany jest przez funkcjonariusza policji, drugi poszkodowany z obrażeniami leży w pobliskim rowie pod opieką świadków zdarzenia.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, całkowitym wstrzymaniu ruchu na trasie, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym, wdrożeniu procedur resuscytacji krążeniowo-oddechowej u najciężej poszkodowanego oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia celem przywrócenia ruchu.
Jeden z kierujących w wyniku wypadku poniósł śmierć na miejscu zdarzenia, drugi kierujący z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Przez niemal trzy godziny ruch na drodze był całkowicie zablokowany. Przyczyny wypadku wyjaśnianie będą pod nadzorem prokuratury przez policję z Chodzieży.

To już kolejna tragedia na tej drodze w ostatnich dniach. Zaledwie 5 sierpnia podróżujący samotnie dwudziestoletni kierowca samochodu audi z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył najpierw w jedno, a potem – dachując – w drugie przydrożne drzewo. Kierowca – mieszkaniec Dolnego Śląska – poniósł śmierć na miejscu. O zdarzeniu pisaliśmy w artykule WYPADEK: Kolejna tragiczna kraksa w okolicy. Zginął dwudziestolatek.

Zdjęcia: OSP KSRG Szamocin

Czytaj także

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszli od nas Zygmunt Piec, Janina Maćkowiak

Redakcja

18-latka z powiatu wągrowieckiego ranna w wypadku. Helikopterem LPR trafiła do szpitala [FOTO]

Redakcja

POLICJA: Zatrzymani kierowcy pod wpływem, z zakazami jazdy, łamiący przepisy, bez uprawnień

Redakcja