Okno na Wągrowiec

Image default

Są takie powiedzenia, z którymi się całkowicie nie zgadzam. Na przykład to, że „nieważne jak mówią, ważne że w ogóle mówią”. Przypomniałem to sobie ostatnio, gdy w ogólnopolskim wydaniu telewizyjnych „Faktów” w TVN mówiono o Wągrowcu. Niestety, znów źle. Na infografice pokazano Wągrowiec jako zły przykład miast, które dotąd w ramach walki ze smogiem nie wymieniły żadnego „kopciucha”.  

To już kolejny raz. Kiedyś było „miasto samobójców”, wcześniej mafii, czyli „wągrowieckiej ośmiornicy”. Jakieś dwa lata temu mówiono, że Wągrowiec jest w Europie w „50-tce” miast z najgorszym powietrzem. Zżymał się na to poprzedni burmistrz, mówiąc że to skutek tego, że w ogóle mierzymy stan powietrza, a inni nie. Zżyma się obecny, że to nieprawda. Co z tego, skoro w świat idzie przekaz, jaki to u nas jest smog, z którym w dodatku nic nie robimy.

A ja znajomym w Polsce znów muszę tłumaczyć, że wcale nie jest u nas gorzej niż w śląskich miastach i nieprawda, że ludzie od smrodu duszą się i umierają na ulicach… Niestety, mądrej reakcji naszej władzy jakoś nie widzę. Polityki informacyjnej, kampanii wyjaśniającej, czy nawet żądania sprostowania. Jak na miasto, które mieni się turystycznym, chce stawiać na ekologię oraz sport i które chce przyciągać turystów, to bardzo fatalnie wygląda.

Czytaj także

ERROR: Nigdzie nie idź! Nie wolno.

Redakcja

UWAGA! Sygnalizacja świetlna dla pieszych wyłączona

Redakcja

WYBORY PREZYDENCKIE: Komisarz utworzył obwody głosowania w szpitalu i DPS-ach

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej