Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Honorowe Obywatelstwo Wągrowca dla wybitnego lekarza!

artdent baner

Jak co roku z okazji Imienin Miasta Wągrowca przyznawane jest Honorowe Obywatelstwo dla wybitnych osobistości. W tym roku ten zaszczytny tytuł trafi do Piotra Przybyłowskiego.

Prof. dr hab. n. med. Piotr Przybyłowski urodził się w Wągrowcu, gdzie ukończył Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące. Obecnie jest dyrektorem ds. medycznych w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz profesorem w I Katedrze Chirurgii Ogólnej na Uniwersytecie Jagiellońskim – Collegium Medicum w Krakowie.

W 1992 ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu z tytułem lekarza medycyny, a następnie podwyższył swoje kwalifikacje poprzez ukończenie specjalizacji z zakresu: chirurgii, kardiologii, transplantologii klinicznej, które zostały uwieńczone tytułem doktora nauk medycznych. W 2011 roku otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych, a w 2016 roku Prezydent RP nadał mu tytuł Profesora. Jest autorem i współautorem 55 publikacji naukowych oraz promotorem i recenzentem wielu przewodów doktorskich.

Pełni wiele funkcji w organizacjach i stowarzyszeniach na terenie kraju i poza jego granicami, z których między innymi należy wymienić: redaktor naczelny – Forum Transplantologiczne, prezes Polskiego Towarzystwa Transplantologicznego, przedstawiciel Prezydenta RP w Radzie Zdrowia Publicznego, członek Narodowej Rady Rozwoju, członek w International Society for Heart and Lung Transplantation.

Czytaj także

Szpital w Wągrowcu wprowadza ograniczenia odwiedzin pacjentów na oddziale wewnętrznym

Redakcja

Pijany bez kontaktu leżał na pomoście. Dopłynąć do niego musieli… strażacy

Redakcja

Pożar hali z częściami aut w Wągrowcu. Musieli interweniować strażacy [ZDJĘCIA]

Redakcja