Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Busa prowadził chłopiec bez… uprawnień. Ojciec był pasażerem, bo miał… sądowy zakaz!

artdent baner

Do kontroli doszło w środę w Wągrowcu na ulicy Reja. Policjanci zatrzymali busa do kontroli. Kierujący nim bez uprawnień 16-letni chłopiec, nie do końca zdawał sobie sprawę z popełnionego wykroczenia. Współodpowiedzialny za zajście ojciec siedział zaś na miejscu pasażera.

– Para pochodziła z Poznania, a jechali do Chodzieży. Ojciec dziecka wielokrotnie wcześniej karany był za przekroczenia prędkości i kierowanie bez uprawnień, obecnie posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami – wyjaśniają wągrowieccy funkcjonariusze.

Policjanci zakazali dalszej jazdy samochodem, bus pozostał na parkingu, gdzie przyjedzie po niego żona mężczyzny, a para kontynuowała podróż taksówką.

– Sporządzona ze zdarzenia dokumentacja trafi do odpowiedniego wydziału sądu dla nieletnich w Poznaniu, który w ramach kompetencji rozpatrzy odpowiedzialność nastolatka za popełnione wykroczenia. Ojciec natomiast za dopuszczenie do użytku pojazdu przez osobę niemającą do tego odpowiednich uprawnień, ukarany został 300-złotowym mandatem karnym – tłumaczą policjanci.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Dziś podpisano umowę na rewitalizację plaży miejskiej w Wągrowcu [FOTO]

Redakcja

Oliwia znów wyróżniona na ogólnopolskim konkursie muzycznym

Redakcja

Dziś rusza wypożyczalnia sprzętu wodnego na plaży miejskiej [FOTO]

Redakcja