Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

13-letnia Wiktoria występuje w spotach telewizji Polsat. To reklama fundacji [FILM/FOTO]

Wiktoria Solecka z Wągrowca to uczennica szkoły podstawowej nr 1. Właśnie wspiera szczytną działalność fundacji Polsat „Rozlicz się sercem”.

Wiktoria w tym spocie występuje na końcu filmu.

– Wiktoria za kilka dni skończy 13 lat. Jest energiczną osobą, wszędzie jej pełno i zawsze ma coś do powiedzenia. Ma w sobie pełno pozytywnej energii i … piękny uśmiech – mówią o niej jej bliscy i znajomi.

Dziewczynka interesuje się muzyką i modą. Śpiewa w wągrowieckim chórze NO NAME.

Wiktoria od urodzenia jest niepełnosprawna, bo podczas porodu uszkodzony został u niej splot barkowy typu erba. Przez to została podopieczną fundacji Polsat.

– Wielu rehabilitantów zmagało się z Wiktorii mocnym charakterem i mimo to nadal walczyli o jej sprawność. Teraz już sama rozumie, że rehabilitacja jest jej potrzebna. Przez cały czas prowadzi nas doktor Miśkiewicz z Wrocławia. Wiktoria jest już po jednej operacji – wyjaśnia jej mama, pani Weronika.

Pewnego dnia mama Wiktorii dostała telefon od reżysera Grzegorza Siedleckiego z Fundacji Polsat, który wybrał Wiktorię ze względu na piękne imię, które znaczy zwycięstwo.

Jej historia ma pokazać ludziom, że normalna dziewczynka, na pierwszy rzut oka taka jak wszyscy, ale w wielu sytuacjach odbiega jednak od rówieśników. I żeby być bliżej nich, potrzebuje właśnie rehabilitacji. A takich dzieci jak Wiktoria jest znacznie więcej.

– Oddanie 1,5 procent w naszym rozliczeniu podatkowym PIT, to dla nas niewiele, ale dla takich dzieci jak Wiktoria to bardzo dużo. To szansa na skuteczną rehabilitację – wyjaśnia pani Weronika.

Spot fundacji od kilku tygodni możemy obejrzeć w codziennych blokach reklamowych telewizji Polsat.

Czytaj także

Wągrowczanin dziś wystąpi w popularnym telewizyjnym show NINJA WARRIOR!

Redakcja

Pijany kierowca ujęty na ruchliwej drodze. Miał 1,6 promila i… brak uprawnień do jazdy autem!

Redakcja

PIŁKA RĘCZNA: Mecze Ligi Centralnej za darmo w telewizji internetowej

Redakcja