Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Samorząd i polityka Wiadomości

BURMISTRZ MARGONINA PRAWOMOCNIE SKAZANY ZA PRZESTĘPSTWO! Zniesławił radną wypowiedzią na temat ronda

BNP-misja-sam-800x600

Sąd Apelacyjny w Poznaniu podtrzymał wyrok, który zapadł wiosną w Wągrowcu.

Prywatny akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Margonina Januszowi Piechockiemu złożyła gminna radna Maria Miler, liderka miejscowego PSL i klubu radnych „Blisko Ludzi”. Powodem była wypowiedź burmistrza na sesji Rady Miasta i Gminy Margonin w marcu ubiegłego roku, w której zarzucił Marii Miler, że próbowała zablokować budowę ronda w tej miejscowości.

Sąd Rejonowy w Wągrowcu 1 czerwca uznał, że włodarz Margonina pomówił radną o działanie wbrew interesom społeczności lokalnej. W ten sposób Janusz Piechocki mógł narazić Marię Miler na utratę zaufania potrzebnego dla działalności publicznej w ramach wspólnoty samorządowej, w tym do sprawowania mandatu radnej.

W trakcie procesu zostało udowodnione, że zarzut podniesiony przez burmistrza był nieprawdziwy, a radna nie podejmowała żadnych działań blokujących inwestycję, ani nie wykorzystywała w związku z tym powiązań partyjnych.

1 czerwca br. Sąd Rejonowy w Wągrowcu postanowił skazać Janusza Piechockiego za przestępstwo zniesławienia na grzywnę w wysokości 2400 złotych. Obciążył go także kosztami postępowania.

Od tego wyroku burmistrz Margonina złożył apelację. We wtorek 6 października Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał jednak wyrok wągrowieckiego sądu w całości i dodatkowo obciążył Janusza Piechockiego kosztami postępowania apelacyjnego. Tym samym wyrok jest już prawomocny.

Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Artykuł 212 § 1 Kodksu Karnego

Zdjęcie: Margonin – miasto moich marzeń

kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

Zaliczył WŁAMANIE, KRADZIEŻ AUTA I JAZDĘ PO PIJAKU. Trochę posiedzi, bo JEST RECYDYWISTĄ

Remigiusz Priebe

UWAGA KIEROWCY! Na ważnym skrzyżowaniu od dzisiaj RUCH OKRĘŻNY

Remigiusz Priebe

WANDAL SKAZANY przez wągrowiecki sąd UKRYWAŁ SIĘ w innym województwie. Policjanci ZNALEŹLI GO

Remigiusz Priebe