Okno na Wągrowiec

Do kina Kultura Na luzie Wiadomości

Co jest GRANE? [ZWIASTUNY]

Repertuar kina MDK w Wągrowcu, kina „Mewa” w Budzyniu oraz Kina „Za Rogiem” w Mieścisku. 

KINO MDK W WĄGROWCU

TROLLE 2

DUŻA SALA: piątek, sobota, niedziela, godz. 16.00 i 18.00.

Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł, dzieci do 6 lat – 13 zł.

Królowa Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Mruk oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż.

TENET

MAŁA SALA: piątek, godz. 19.30. Sobota, niedziela, godz. 17.00.

Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł.

Uzbrojony tylko w jedno słowo — Tenet — bohater przenika w mroczny świat międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić ludzkość. Do tego jednak nieodzowne okazuje się skorzystanie ze zjawiska wykraczającego poza czas realny.

JAK NAJDALEJ STĄD

DUŻA SALA: piątek, sobota, niedziela, godz. 20.00.

Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł.

Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.

ZIEJA

MAŁA SALA: piątek, godz. 17.30. Sobota, niedziela, godz. 19.30.

Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł.

Lata 70-te. Major SB chce „kupić” naiwnego księdza Zieję i zrobić z niego agenta, który skompromituje opozycję. Przesłuchania księdza stają się naturalnym pretekstem do wędrówki przez historię Polski wieku dwudziestego – od wojny bolszewickiej 1920 roku, przez II wojnę światową, aż do czasów współczesnych.

WOJTYŁA. ŚLEDZTWO

DUŻA SALA: sobota, niedziela, godz. 14.00.

Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł.

Karol Wojtyła to prawdopodobnie najbardziej publiczna postać w historii. Nikt nie był fotografowany, nagrywany czy filmowany tak często jak on. Przez jego cotygodniowe audiencje generalne przewinęło się ponad 18 milionów osób. Czy jednak kryje się coś za publicznym wizerunkiem papieża, co – jakkolwiek ciężko w to uwierzyć – umykało powszechnej świadomości aż do dziś?

KINO „MEWA” W BUDZYNIU

TROLLE 2

Piątek, sobota, niedziela, godz. 15.00, 17.00. 

Bilety: normalny 18 zł, ulgowy 16 zł.

Królowa Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Mruk oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż.

JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ

Piątek, sobota, niedziela, godz. 19.00. 

Bilety: normalny 18 zł, ulgowy 16 zł.

Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak.

KINO „ZA ROGIEM” MIEŚCISKO

NASZE NAJLEPSZE WESELE

Piątek, godz. 18.00.

Bilety: 8 zł.

Max jest właścicielem uznanej firmy weselnej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił radość z pracy. Na wewnętrzne dylematy nie ma jednak czasu, bo oto nadchodzi wielki dzień kolejnej młodej pary. Pierre i Helene postanawiają wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVII-wiecznego zamku, zatem Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania, przygotowując historyczne stylizacje, wysublimowane koncepty i wsmakowane potrawy.

BYŁY SOBIE CZŁOWIEKI

Sobota, godz. 16.00.

Bilety: 8 zł

Zabawna opowieść o tym, jak pewien odrzucony przez stado małpolud ze złamaną łapą z konieczności nauczył się chodzić na dwóch nogach. Potem poszło już z górki: oswoił ogień, wynalazł pierwsze narzędzia i… potrawkę z królika. A potem spotkał Lucy i już razem pomogli jego pobratymcom zamienić życie na drzewie na życie w jaskini.

PAVAROTTI

Niedziela, godz. 18.00.

Bilety: 8 zł

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić tysiące ludzi do tego, by słuchali go, moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł sztukę elitarną uczynić rozrywką dla wszystkich. Luciano Pavarotti, jeden z najwybitniejszych śpiewaków XX wieku.

Czytaj także

W naszym powiecie TYLKO 1 NOWE ZAKAŻENIE i żadnego zgonu z powodu COVID-19

Krzysztof Czapul

INTERWENCJA: Dlaczego nikt NIE ODŚNIEŻA ścieżek rowerowych?

Krzysztof Czapul

RAPORT DZIENNY: 7 nowych zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie

Remigiusz Priebe