Okno na Wągrowiec
Image default

Podobno jest już pomnik Powstańców Wielkopolskich, który prawie rok temu, dokładnie w 100 rocznicę naszego udanego zrywu, miał stanąć przy wągrowieckim Ratuszu. Miał, ale tak go budowali, że nikt terminu jego oddania podać nie potrafił. Teraz niby już jest finito, tyle że o oficjalnym otwarciu nikt nic nie mówi. Może to i dobrze, bo chwalić się naprawdę nie ma czym. Pomnik stanął bowiem z okazji prawie 101 rocznicy, okrągłej jak diabli…

Zresztą to cud, że w ogóle wykonawca postanowił go skończyć, bo rzecznik Ratusza z rozbrajającą szczerością przyznał, że karne odsetki za opóźnienia będą naliczane dopiero po skończonej robocie. Czyli gdyby robota trwała w nieskończoność, to karnych odsetek nie byłoby nigdy.

Burmistrz Wągrowca ogłosił konkurs na stanowisko w dziale promocji. Zgłosiło się aż 10 chętnych. W sumie gratuluję odwagi, bo promocja wągrowieckiego Ratusza leży jak polska piłka nożna w rozgrywkach europejskich i dźwignąć to będzie zadaniem na miarę Herkulesa lub Jurgena Kloppa.

Swoją drogą, to się burmistrzowi trochę dziwię, bo zamiast zatrudniać kolejnego pracownika, to wystarczyłoby w dziale promocji wymienić tylko jeden element. Zresztą nie tylko w tym jednym wydziale. Najzabawniejsze jest to, że każdy wie, o kim mowa, kto w konkretnym biurze jest tym zgniłym jabłkiem. Każdy wie, od lat nic się nie dzieje. Zmieniają się burmistrzowie, zmieniają radni, a oni trwają. Niestety. A potem się dziwimy, że ulubioną odpowiedzią jest to, że się nie da… I potem mamy takie „pomniki wstydu”. Pewnie któryś z takich „macherów” miał w tym swój „zacny” udział.

Czytaj także

Zdrowy jesteś czy chory, nieważne – IDŹ NA WYBORY!

Krzysztof Czapul

Nikt się nie boi, czyli przy wyborach sami swoi

Krzysztof Czapul

ALE TEMAT: WYDZIAŁ KOMUNIKACJI BĘDZIE NIECZYNNY, BO URZĘDNICY JADĄ NA WYCIECZKĘ

Krzysztof Czapul

ALE WSTYD! Kiedy ukończą pomnik? Ratusz odpowiada: NIE WIEMY

Krzysztof Czapul

Nie bądźmy baranami! Każdy polityk jest rolnikiem tylko dwa miesiące przed wyborami

Krzysztof Czapul

Ze słoneczkiem ciężki bój, czyli codzienny urzędniczy znój

Krzysztof Czapul

ALE TEMAT: Upałów nie ma, a urzędnicy nadal mogą pracować krócej!

Krzysztof Czapul

Co się stało, co się stało? Czemu rajców brakowało?!

Krzysztof Czapul

Na nic krokodyle łzy. Samo się nie zrobi! Brawo Wy!

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej