Okno na Wągrowiec
Fotoreportaże Gorący temat Msze święte Na własne oczy Odeszli Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

POGRZEB: KSIĘDZA STANISŁAWA PODLEWSKIEGO ŻEGNAŁY TŁUMY Z PRYMASEM POLSKI NA CZELE [FOTO]

Dzisiaj w Mieścisku odbył się pogrzeb wieloletniego kapłana parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku. Najpierw odbyło się modlitewne czuwanie przy trumnie, a potem msza święta i uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

Ksiądz Stanisław Podlewski urodził się 30 sierpnia 1940 roku w Pińsku. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu wstąpił w 1959 roku do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, które ukończył 1965 roku.

Święcenia kapłańskie przyjął 21 listopada 1965 roku w Gnieźnie. Posługę pełnił w Łeknie, Miłosławiu,  Osieku, Wągrowcu, Jarocinie, Witaszycach, Mogilnie. Od 1982 do 1985 roku pełnił funkcję wicedziekana, a od 1985 do 1998 dziekana dekanatu mogileńskiego. W 1994 roku abp Henryk Muszyński włączył go jako kanonika gremialnego do Kapituły Kolegiackiej w Kruszwicy.

W 1998 roku objął jako proboszcz parafię pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku, gdzie duszpasterzował przez 16 lat, do 2014 roku. W 2014 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie. Zmarł w piątek 6 września w wieku 79 lat.

Zdjęcia: Marek Świdrak

Czytaj także

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszli od nas Krystyna Gruszka, Marian Heimann

Redakcja

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odszedł od nas Ryszard Budniak

Redakcja

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszli od nas Mirosława Hejnicka, Mirosław Buczkowski, Roman Niewiadomy

Redakcja