Okno na Wągrowiec

Na luzie Wiadomości Wydarzenia

Wągrowiecki Rower Miejski zapada w sen zimowy

Rekordzista przejechał w tym sezonie blisko 3 tysiące kilometrów.

Od dzisiaj już nie skorzystamy w Wągrowcu z rowerów miejskich. Przerwa potrwa do wiosny.

Tegoroczny sezon rowerów miejskich z powodu pandemii rozpoczął się później niż to planowano. Inauguracja zaplanowana na 21 marca została odwołana i przeniesiona na 15 maja.

Pandemia wymusiła opóźnienie w uruchomieniu WRM, a także wprowadzenie nowych zasad ich użytkowania. Inaugurację sezonu poprzedziła akcja edukacyjna, której celem było nauczenie użytkowników bezpiecznego korzystania z rowerów miejskich w czasach pandemii. ZKM w Wągrowcu zobowiązał się do dokonywania codziennej dezynfekcji pojazdów, co gwarantowało bezpieczne użytkowanie miejskich jednośladów.

Drugi sezon Wągrowieckiego Roweru Miejskiego kończy się z ogólną liczbą użytkowników systemu 3831, z czego 1107 użytkowników zarejestrowało się w 2020 roku.

W statystykach odnotowano 69.765 przejazdów, a użytkownicy w tym sezonie łącznie przejechali prawie 139.092,25  kilometrów. Wszystkie przejazdy rowerów w 2020 roku trwały łącznie 19.126 godzin, 37 minut i 24 sekundy. Rekordzista, użytkownik WRM, ma na swoim liczniku 2.821,62 kilometry.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS U NAS: 8 nowych ZAKAŻEŃ. 302 osoby nadal są na kwarantannie

Krzysztof Czapul

BOOM BUDOWLANY: Rok 2020 był rekordowy w powiecie wągrowieckim

Remigiusz Priebe