Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Nie chcesz by MYŚLIWI bez twojej zgody korzystali z twojego terenu? Czas masz TYLKO do 11 grudnia

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Właśnie trwa procedura dzielenia województw na obwody łowieckie.

Nowe uprawnienie właścicieli i użytkowników wieczystych gruntów do wyłączenia własnej ziemi z obwodu łowieckiego może zostać zrealizowane jedynie w toku ogłoszonych konsultacji, później takiej sposobności już nie będzie. W wielu województwach podział na obwody łowieckie i ewentualne odwołania już się zakończyły. Mieszkańcy województwa wielkopolskiego mają na to czas do piątku 11 grudnia i mogą zgłaszać swoje uwagi w ramach konsultacji społecznych.

Odpowiednie pisma można złożyć w Urzędzie Marszałkowskim jako uwagi do projektu nowego podziału województwa na obwody łowieckie.

Co ważne, wyłączenie działki z obwodu łowieckiego ułatwia uzyskiwanie odszkodowań za uprawy zniszczone przez dzikie zwierzęta. Za szkody wyrządzone w uprawach i płodach rolnych przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny poza obwodami łowieckimi odpowiada Skarb Państwa, a nie koło łowieckie.

Obwieszczenie marszałka województwa wielkopolskiego znajdziesz tutaj: https://bip.umww.pl/292—k_86—ogloszenie-o-sporzadzeniu-projektu-uchwaly-sejmiku

Niezbędne informacje i gotowe wzory formularzy znajdziesz tutaj: https://zakazpolowania.pl/

Czytaj także

RAPORT DZIENNY: 7 nowych zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie. Prawie 300 osób na kwarantannie

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS U NAS: 8 nowych ZAKAŻEŃ. 302 osoby nadal są na kwarantannie

Krzysztof Czapul

KORONAWIRUS U NAS: 15 nowych ZAKAŻEŃ. ZMARŁA jedna osoba. 279 osób jest na kwarantannie

Krzysztof Czapul