Okno na Wągrowiec


Edukacja Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

RANKING: UJĘTO TAM TRZY NASZE SZKOŁY. I LO, Technikum im. Stanisława Mikołajczyka i Technikum nr2 są jednak poza 500-tką najlepszych w całym kraju

Jak co roku miesięcznik „Perspektywy” przygotował ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju.

To już 22 raz, gdy miesięcznik „Perspektywy” nagradza najlepsze szkoły ponadgimnazjalne w całej Polsce.

Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych oraz wyniki matur (kryterium wejścia na listę „Perspektyw” to osiągnięcie przez szkołę 0,75 średniej krajowej z obowiązkowej matury z języka polskiego i matematyki). W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

A jak wypadły tam nasze szkoły?

Ujęto tam trzy placówki oświatowe z naszego powiatu – wśród liceów I LO im. Powstańców Wlkp. w Wągrowcu, a wśród techników Technikum im. Stanisława Mikołajczyka w Wągrowcu, działające przy ZS nr1 oraz Technikum nr 2, działające przy ZS nr w Wągrowcu.

W tym roku lista najlepszych liceów w kraju obejmuje aż tysiąc szkół. Nasze I LO zostało sklasyfikowane na miejsce 617 w całej Polsce (na 1000). Zaś w województwie wielkopolskim jest na miejscu 55, na 100 szkół o tym profilu, ujętych w rankingu.

Wśród najlepszych techników w kraju lista obejmuje 500 szkół. Technikum im. Stanisława Mikołajczyka w Wągrowcu znalazło się na miejscu 54 w województwie wielkopolskim, a Technikum nr 2, działające przy ZS nr2 w Wągrowcu na miejscu 60 (na 105 szkół). W ujęciu krajowym nasze technika sklasyfikowano poza 500-tką.   

Dodajmy, że najlepszym liceum w kraju jest Uniwersyteckie LO w Toruniu, a technikum kolejny już raz warszawski mechatronik.  

Czytaj także

ZAGINĄŁ 12-LETNI JAKUB KEMP. Mógł odjechać granatowym samochodem

Remigiusz Priebe

PROTEST: Ulicami Wągrowca przeszedł marsz „POGRZEB PRAW KOBIET” [ZDJĘCIA]

Redakcja

NA POGRZEBIE PRAW KOBIET NIE ZABRAKNIE TRUMNY. FIRMA LINDNER DOŁĄCZY SIĘ DO PROTESTU

Remigiusz Priebe