Okno na Wągrowiec

Edukacja Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

RANKING: UJĘTO TAM TRZY NASZE SZKOŁY. I LO, Technikum im. Stanisława Mikołajczyka i Technikum nr2 są jednak poza 500-tką najlepszych w całym kraju

Jak co roku miesięcznik „Perspektywy” przygotował ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju.

To już 22 raz, gdy miesięcznik „Perspektywy” nagradza najlepsze szkoły ponadgimnazjalne w całej Polsce.

Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych oraz wyniki matur (kryterium wejścia na listę „Perspektyw” to osiągnięcie przez szkołę 0,75 średniej krajowej z obowiązkowej matury z języka polskiego i matematyki). W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

A jak wypadły tam nasze szkoły?

Ujęto tam trzy placówki oświatowe z naszego powiatu – wśród liceów I LO im. Powstańców Wlkp. w Wągrowcu, a wśród techników Technikum im. Stanisława Mikołajczyka w Wągrowcu, działające przy ZS nr1 oraz Technikum nr 2, działające przy ZS nr w Wągrowcu.

W tym roku lista najlepszych liceów w kraju obejmuje aż tysiąc szkół. Nasze I LO zostało sklasyfikowane na miejsce 617 w całej Polsce (na 1000). Zaś w województwie wielkopolskim jest na miejscu 55, na 100 szkół o tym profilu, ujętych w rankingu.

Wśród najlepszych techników w kraju lista obejmuje 500 szkół. Technikum im. Stanisława Mikołajczyka w Wągrowcu znalazło się na miejscu 54 w województwie wielkopolskim, a Technikum nr 2, działające przy ZS nr2 w Wągrowcu na miejscu 60 (na 105 szkół). W ujęciu krajowym nasze technika sklasyfikowano poza 500-tką.   

Dodajmy, że najlepszym liceum w kraju jest Uniwersyteckie LO w Toruniu, a technikum kolejny już raz warszawski mechatronik.  

Czytaj także

PIŁKA RĘCZNA: Wągrowiecka „czwórka” w szczypiorniaka jest najlepsza w całym mieście! [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

WYDARZENIE: PSY WRACAJĄ! 3 CZĘŚĆ KULTOWEGO FILMU JUŻ W TEN WEEKEND W NASZYM KINIE [ZWIASTUN]

Krzysztof Czapul

UWAGA! SPRAWDŹ, GDZIE I KIEDY WYŁĄCZĄ U NAS PRĄD

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej