Okno na Wągrowiec

Gorący temat Gospodarka Wiadomości Wydarzenia

KŁADĄ W WĄGROWCU ŚWIATŁOWÓD. 3 000 gospodarstw zyska dostęp do Internetu o szybkości 100 Mb/s

Pilska firma ASTA-NET buduje w Wągrowcu sieć światłowodową.

Ponad 400 gospodarstw domowych w Wągrowcu do końca lutego oraz ponad 2600 kolejnych w połowie 2020 roku będzie miało możliwość podłączenia się do szerokopasmowego Internetu o gwarantowanej przepustowości od minimum 100 Mb/s do 1 Gb/s.

Obecnie prace są prowadzone w północno-wschodniej części Wągrowca, a możliwość podłączenia się – na warunkach komercyjnych – do sieci światłowodowej uzyska ponad 400 gospodarstw domowych, zlokalizowanych między innymi przy ulicach: Akacjowej, Bukowej, Kalinowej, Kcyńskiej, Kraszewskiego, Nad Nielbą, Ogrodowej, Owocowej, Rgielskiej, Rolnej, Różanej, Zielonej czy Wschodniej.

W połowie roku dostęp do sieci uzyska 2600 kolejnych gospodarstw min. z ulic Bobrownickiej, Bartodziejskiej, Dębińskiej, Leśnej, Rogozińskiej, Przybyszewskiego, Polnej, Janowieckiej, Rzecznej, Grunwaldzkiej, Strzeleckiego, Harcerskiej, Wierzbowej czy Skrajnej.

Powstająca sieć światłowodowa doprowadzana jest do granicy działki i tylko od właściciela posesji zależy, czy skorzysta z tego łącza. Użytkownicy zyskają dostęp do pakietu usług multimedialnych, w tym telefonii i telewizji cyfrowej.

Sieć obejmuje swoim zakresem głównie budynki jednorodzinne. W dalszym etapie, po zakończeniu realizacji tego projektu, co jest przewidywane na koniec września 2020 roku, firma ASTA-NET będzie analizowała możliwości przyłączania do sieci światłowodowej kolejnych gospodarstw domowych.

Zdjęcia: Marek Świdrak
Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

Koniec SEZONU nad Jeziorem Durowskim

Redakcja

Co jest GRANE? [ZWIASTUNY]

Krzysztof Czapul

UWAGA: Będzie ZBIÓRKA dużych ODPADÓW [HARMONOGRAM]

Redakcja