Okno na Wągrowiec

Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

IMGW OSTRZEGA: NADCHODZI FALA NIEBEZPIECZNYCH UPAŁÓW! ALERT DRUGIEGO STOPNIA!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla naszego powiatu.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje na terenie powiatu wągrowieckiego wystąpienie niebezpiecznych upałów. Temperatura maksymalna w dzień może wynieść od 30 do 32 stopni Celsjusza, natomiast temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 stopni Celsjusza.

Wydane ostrzeżenie jest pomarańczowe, czyli ma drugi, środkowy stopień ważności. Zacznie obowiązywać jutro, w piątek 7 sierpnia o godzinie 12.00 i potrwa aż do wtorku 11 sierpnia, do godziny 21.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 procent.

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia? Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.

Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Źródło: IMGW
Infografika: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Czytaj także

KORONAWIRUS U NAS: 8 nowych ZAKAŻEŃ. 302 osoby nadal są na kwarantannie

Krzysztof Czapul

DZIEŃ DOBRY: Dziś trochę SŁOŃCA i całkiem CIEPŁO, od +6 do +8 stopni Celsjusza

Krzysztof Czapul

NIELEGALNE OGNISKO W GRYLEWIE W CZASIE PANDEMII. Organizatorzy mogą mieć kłopoty. SPRAWĘ ZBADA SANEPID

Remigiusz Priebe