Okno na Wągrowiec
Felietony Fotoreportaże Kronika Na luzie To ci historia Wiadomości

Czy hotel ,, Metropol ” odzyska dawny blask.

Budynek znajdując się przy rynku pod nr 13 zmienił właściciela . Czy to oznacza dla niego lepsze czasy ?

Okazały reprezentacyjny budynek znajdujący się na rynku pod numerem 13 może po latach odzyska dawny blask .Powstały na przełomie wieków XIX i XX nosił początkowo nazwę ,, Zimer’s Hotel”. W dwudziestoleciu międzywojennym hotel zmienił nazwę na ,, Metropol ” . W latach PRL-u na parterze budynku znajdowała się popularna w Wągrowcu restauracja Pałuczanka .

W latach 90-tych budynek wrócił do prawowitych właścicieli i to był koniec jego świetności. Brak remontów i pożar, który w listopadzie 2016 wybuch w budynku dokończył dzieło zniszczenia. Dzisiaj dawny ,, Metropol” to kompletna ruina, która zagraża bezpieczeństwu przechodniów.

Pomysłów na jego zagospodarowanie było wiele łącznie z przeniesieniem Ratusza . Jednak upór poprzedniej właścicielki powodował ,że wszystkie plany inwestycyjne spaliły na panewce.

Na obecna chwilę prywatny inwestor z poza Wągrowca kupił 78 % udziałów w w/w nieruchomości od głównego spadkobiercy pani Małeckiej . Nowy właściciel prowadzi zaawansowane rozmowy celem odkupienia pozostałych 22 % udziałów od pozostałych spadkobierców.

Jako mieszkańcy Wągrowca trzymamy kciuki aby plany inwestycyjne nowego właściciela udało się zrealizować . A okazały budynek znajdujący się w centrum Wągrowca odzyskał dawny blask i przestał straszyć mieszkańców naszego miasta i osób go odwiedzających.

Żródło Informacja własnaONW

Czytaj także

Starosta za ponad 3 tysiące złotych miesięcznie chwali się… szpitalem i halą sportową!

Redakcja

Powiat wągrowiecki będzie miał swoją gazetę

Redakcja

STREFA RELAKSU: Beczki z kwiatami, leżaki i kwietniki stanęły na Rynku

Krzysztof Garnetz