Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości

WAŻNE! SPOTKANIE WS. SPALARNI JUŻ JUTRO! OTWARTE DLA WSZYSTKICH!

Jutro na godzinę 18 do Hotelu „Pietrak” zapraszają przedstawiciele spółki Veolia i władze Wągrowca.

Przypomnijmy, że na ostatniej  sesji rady miejskiej Wągrowca radni zadecydowali o tym, że  spółce Veolia bezprzetargowo wydzierżawiona zostanie działka w rejonie ulic Rgielska-11 Listopada. Poznańska spółka ciepłownicza zamierza wybudować tam instalację, która odpady z pobliskiego Kopaszyna będzie tam spalać i przetwarzać w energię.  

Ta decyzja spotkała się z silnym społecznym odzewem. Wielu mieszkańców oburza fakt, że spalarnia powstanie w samym centrum miasta, w dodatku w rejonie, gdzie są osiedla domków jednorodzinnych, las, jezioro, miejsca spacerowe.

Widząc tak duże społeczne niezadowolenie, przedstawiciele spółki Veolia postanowili zorganizować otwarte spotkanie z mieszkańcami, aby wszelkie wątpliwości móc wyjaśnić. Odbędzie się ono jutro, w czwartek o godzinie 18. W Sali Hotelu „Pietrak”.

– W związku z rosnącym zainteresowaniem tematem budowy instalacji na paliwo z odpadów w Wągrowcu, planujemy w dniu 11 lipca o godzinie 18.00  spotkanie dla mieszkańców. Odbędzie się ono w Sali Kryształowej Hotelu Pietrak przy ulicy Kościuszki 47. Podczas spotkania przedstawione zostaną informacje nt. planowanej inwestycji oraz jej oddziaływania na środowisko – wyjaśnia Bartłomiej Pawluk, Dyrektor ds. Komunikacji spółki Veolia.

W spotkaniu uczestniczyć zamierza także burmistrz Jarosław Berendt.

Czytaj także

SEZON ZIMOWY: Lodowisko ruszy już wkrótce

Redakcja

Wągrowieccy policjanci przygotowują świąteczną paczkę dla potrzebujących

Redakcja

WAŻNE: W Wągrowcu znaleziono KLUCZE [ZDJĘCIE]

Redakcja