Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

Nie miała pieniędzy na taksówkę, więc wezwała KARETKĘ POGOTOWIA!

Do tej niecodziennej sytuacji doszło wczoraj w Chodzieży.

Tyle się mówi o ogromnym obłożeniu pracą medyków. Codzienne, zwykłe wezwania, a do tego jeszcze epidemia koronawirusa. Tym bardziej oburza i zadziwia zachowanie 61-letniej mieszkanki Chodzieży.

Wczoraj, czyli w czwartek 15 października alarmowo wezwała ona karetkę pogotowia ratunkowego. Po dojeździe okazało się, że nie było żadnych uzasadnionych podstaw zagrożenia życia czy zdrowia, a kobieta wezwała służby medyczne, bo nie miała pieniędzy na taksówkę, a chciała pojechać do lekarza.

Medycy zawiadomili policję o bezpodstawnym zgłoszeniu. Mieszkance Chodzieży grozi teraz areszt, kara ograniczenia wolności albo grzywny do 1,5 tys. złotych za bezpodstawne wezwanie Zespołu Ratownictwa Medycznego.

– Takie nieodpowiedzialne zachowanie może spowodować, że ktoś rzeczywiście potrzebujący pomocy, nie otrzyma jej na czas – tłumaczą chodziescy policjanci.

Co ciekawe, to nie pierwszy taki wybryk tej pani.

– Nie tak dawno, bo tydzień wcześniej, ta sama kobieta bezpodstawnie kilkanaście razy dzwoniła na numer alarmowy, uniemożliwiając tym samym skorzystanie z numerów alarmowych osobom naprawdę potrzebującym natychmiastowej pomocy – wyjaśniają funkcjonariusze.

Źródło: KPP Chodzież

Czytaj także

W tych STACJACH DIAGNOSTYCZNYCH w sobotę SPRAWDZISZ ZA DARMO ŚWIATŁA w samochodzie

Remigiusz Priebe

POLICJA OSTRZEGA: TO NIE SĄ E-MAILE OD NAS! Otwarcie załącznika grozi wykradzeniem haseł i zablokowaniem komputera

Remigiusz Priebe

DWA POŻARY wybuchły W KOTŁOWNIACH domów jednorodzinnych [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe