Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WĘDKARZ URATOWAŁ MAŁE DZIECI! Płynęły na pontonie, a wiatr zepchnął je w stronę jeziora!

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj na Jeziorze Czeszewskim. W godzinach popołudniowych służby ratunkowe wezwane zostały do dwójki małych dzieci, które na dmuchanym pontonie w kształcie jednorożca, znalazły się daleko od brzegu.

Wysokie temperatury zachęcają do kąpieli w jeziorach. O tym, że natury nie można przewidzieć przekonała się rodzina wypoczywająca nad Jeziorem Czeszewskim. Na bardzo popularnej zabawce – pontonie dmuchanym w kształcie jednorożca pływała dwójka dzieci w wieku 3 i 6 lat. Pomimo, że znajdowały się one pod opieką dorosłych, to nagły i niespodziewany podmuch wiatru zepchnął ponton z nurtem fal w stronę jeziora.

Ciocia dzieci wskoczyła do wody i zaczęła płynąć, jednak siła wiatru była na tyle duża, że nie mogła dogonić dryfujących dzieci. Świadkowie zdarzenia z brzegu zaalarmowali służby ratunkowe.

Zrządzeniem losu na miejscu znalazł się wędkarz, pan Grzegorz, który pospieszył z pomocą. Miał on na wyposażeniu łódkę, którą podpłynął do dzieci, zabrał do środka i bezpiecznie odstawił na brzeg.

Wszystko znalazło swój szczęśliwy finał. Niemniej jednak przy tej okazji przypominamy, jak ważne jest korzystanie z wyznaczonych kąpielisk, których infrastruktura dostosowana jest do zabaw w wodzie małych dzieci. Na strzeżonych kąpieliskach znajdują się ratownicy, w których dyspozycji są łodzie przy pomocy których w każdej chwili są w stanie w podobnych sytuacjach zapobiec niebezpieczeństwu.

Żródło: FB KPP Wągrowiec

Czytaj także

SANEPID INFORMUJE: W powiecie wągrowieckim odnotowano wzrost zachorowań na choroby grypopodobne

Redakcja

W Wągrowcu zasadzone zostało drzewo przyjaźni polsko-ukraińskiej [ZDJĘCIA]

Redakcja

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW: Ale mamy zdolne dzieci! [ZDJĘCIA]

Redakcja