Okno na Wągrowiec

Gospodarka Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE! OD JUTRA ZNÓW KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA DO GOŁAŃCZY. Brakuje dla nas szynobusów, bo jeżdżą po zelektryfikowanych liniach?

Spalinowe składy jeżdżą po zelektryfikowanych liniach, a po niezelektryfikowanych kursują… parowozy! Poczciwe ciuchcie pojawią się też u nas?

Informację o powrocie od jutra autobusów zastępczych między Wągrowcem a Gołańczą podały Koleje Wielkopolskie na swoim fanpejdżu na Facebooku. Niestety, spółka nie opublikowała informacji do kiedy przewiduje stosowanie tego rozwiązania.

Uwaga!W dniu 26.02.2020 uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi na odcinku Wągrowiec – Gołańcz…

Opublikowany przez Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. Wtorek, 25 lutego 2020

O braku odpowiedniej liczby szynobusów i skandalicznym warunkach podróżowania na liniach obsługiwanych przez Koleje Wielkopolskie mówi się już od dawna. Dzisiaj rano po raz kolejny pisaliśmy o tym w artykule PASAŻEROWIE: PRZEPEŁNIONE SZYNOBUSY. TŁOK, ŚCISK, NIE MA CZYM ODDYCHAĆ!

Tymczasem okazuje się, że szynobusy, które powinny obsługiwać między innymi naszą linię, zostały skierowane na trasy, po których kursowały dotąd składy elektryczne. Na jednej z wielkopolskich grup facebookowych związanych z kolejnictwem zostało dzisiaj opublikowane zdjęcie pokazujące, że spalinowe szynobusy jeżdżą teraz zelektryfikowaną linią do Nowego Tomyśla!

Ale to jeszcze nic! Koleje Wielkopolskie łatają bowiem braki w taborze jak mogą. Między innymi od tygodnia na linii Wolsztyn – Leszno pojawiły się… stare, poczciwe parowozy! Czy wkrótce takie składy zaczną obsługiwać także naszą trasę? Nikt by się chyba już nie zdziwił…

Uwaga! Do 13 marca pociąg nr 77646 relacji Wolsztyn 15:49 – Leszno 16:51 oraz pociąg nr 77627/77299 relacji Leszno 17:05 – Wolsztyn 18:08 będą obsługiwane trakcją parową (z wyjątkiem dni: 24,25,26.02).

Opublikowany przez Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. Środa, 19 lutego 2020

Źródło: Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.

Czytaj także

UWAGA! Sygnalizacja świetlna dla pieszych wyłączona

Redakcja

WYBORY PREZYDENCKIE: Komisarz utworzył obwody głosowania w szpitalu i DPS-ach

Remigiusz Priebe

WALKA Z EPIDEMIĄ: Powstaje wągrowiecka baza sklepów i usługodawców online

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej