Okno na Wągrowiec

Gospodarka Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE! OD JUTRA ZNÓW KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA DO GOŁAŃCZY. Brakuje dla nas szynobusów, bo jeżdżą po zelektryfikowanych liniach?

Spalinowe składy jeżdżą po zelektryfikowanych liniach, a po niezelektryfikowanych kursują… parowozy! Poczciwe ciuchcie pojawią się też u nas?

Informację o powrocie od jutra autobusów zastępczych między Wągrowcem a Gołańczą podały Koleje Wielkopolskie na swoim fanpejdżu na Facebooku. Niestety, spółka nie opublikowała informacji do kiedy przewiduje stosowanie tego rozwiązania.

Uwaga!W dniu 26.02.2020 uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi na odcinku Wągrowiec – Gołańcz…

Opublikowany przez Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. Wtorek, 25 lutego 2020

O braku odpowiedniej liczby szynobusów i skandalicznym warunkach podróżowania na liniach obsługiwanych przez Koleje Wielkopolskie mówi się już od dawna. Dzisiaj rano po raz kolejny pisaliśmy o tym w artykule PASAŻEROWIE: PRZEPEŁNIONE SZYNOBUSY. TŁOK, ŚCISK, NIE MA CZYM ODDYCHAĆ!

Tymczasem okazuje się, że szynobusy, które powinny obsługiwać między innymi naszą linię, zostały skierowane na trasy, po których kursowały dotąd składy elektryczne. Na jednej z wielkopolskich grup facebookowych związanych z kolejnictwem zostało dzisiaj opublikowane zdjęcie pokazujące, że spalinowe szynobusy jeżdżą teraz zelektryfikowaną linią do Nowego Tomyśla!

Ale to jeszcze nic! Koleje Wielkopolskie łatają bowiem braki w taborze jak mogą. Między innymi od tygodnia na linii Wolsztyn – Leszno pojawiły się… stare, poczciwe parowozy! Czy wkrótce takie składy zaczną obsługiwać także naszą trasę? Nikt by się chyba już nie zdziwił…

Uwaga! Do 13 marca pociąg nr 77646 relacji Wolsztyn 15:49 – Leszno 16:51 oraz pociąg nr 77627/77299 relacji Leszno 17:05 – Wolsztyn 18:08 będą obsługiwane trakcją parową (z wyjątkiem dni: 24,25,26.02).

Opublikowany przez Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. Środa, 19 lutego 2020

Źródło: Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk
Kondolencje Wziech 1

Czytaj także

Marzenia o własnym „M” mogą się spełnić! Warto przyjrzeć się mieszkaniom „Nad Nielbą” w Wągrowcu

MATERIAŁ PROMOCYJNY

12 lat temu ARTUR SIÓDMIAK wykonał NAJSŁYNNIEJSZY RZUT w historii polskiej piłki ręcznej [WIDEO]

Remigiusz Priebe

Masz sprawę do wągrowieckiego magistratu? Zaproś do domu Mobilnego Urzędnika

Remigiusz Priebe