Okno na Wągrowiec

Gorący temat Gospodarka Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

STAROSTA CHCE SPRZEDAĆ PARKING PRZED MIEJSKIM TARGOWISKIEM! Nowy właściciel będzie mógł go zabudować?

Ogłoszenie o zamiarze sprzedaży pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Kto choć raz był na targu przy ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu wie, że znajdujący się tam parking jest zdecydowanie za mały. Wiele osób w dni targowe parkuje swoje samochody już na gruntowych parkingach przy cmentarzu nowofarnym, bo bliżej znaleźć wolne miejsce jest bardzo trudno.

Tymczasem wkrótce może być to jeszcze trudniejsze! Okazuje się bowiem, że tylko częściowo parking przed targowiskiem należy do miasta. Około 1/4 jego powierzchni znajduje się na działce, będącej własnością skarbu państwa, więc de facto we władaniu samorządu powiatowego.

I tę właśnie działkę, o powierzchni 467 metrów kwadratowych, starosta Tomasz Kranc chce teraz sprzedać w przetargu. Cena wywoławcza ma wynieść 29 540 złotych. W tym miejscu nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, więc teoretycznie nowy właściciel będzie mógł nieruchomość zabudować.

Rozpoczęcie procedury przetargowej oznacza prawdopodobnie, że zgłosił się już chętny do zakupu tej działki – samorządy z zasady nie wszczynają żmudnych, sprzedażowych formalności, jeżeli nie mają pewności, że znajdzie się ktoś zainteresowany nabyciem nieruchomości.

Źródło: BIP Powiatu Wągrowieckiego
Zdjęcie: Google Street View

Czytaj także

IMGW: Kolejna noc z przymrozkiem

Redakcja

KORONAWIRUS w powiecie wągrowieckim, stan na 4 kwietnia, godz. 12.00: NIE MA OSÓB W SZPITALU, 214 OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ, A 41 NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM

Krzysztof Czapul

UWAGA! Sygnalizacja świetlna dla pieszych wyłączona

Redakcja

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej