Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na własne oczy Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

PASAŻEROWIE: PRZEPEŁNIONE SZYNOBUSY. TŁOK, ŚCISK, NIE MA CZYM ODDYCHAĆ!

Skandaliczne warunki podróży na trasie Poznań – Wągrowiec to upokarzająca codzienność podróżnych!

Wczoraj wieczorem jeden z pasażerów, jeżdżący na co dzień na trasie Poznań – Wągrowiec przysłał nam wiadomość o skandalicznych warunkach, w jakich wszyscy pasażerowie muszą podróżować.

– Koleje wielkopolskie, Poznań Główny – Wągrowiec, godziny popołudniowe. Codziennie tak samo! Dlaczego kolej z tym nic nie robi? Nie ma czym oddychać! – zwraca uwagę i apeluje o pomoc.

Przypomnijmy, że ten stan trwa już od dłuższego czasu. Wiedzą o tym Koleje Wielkopolskie, wiedzą o tym miejscy radni w Wągrowcu, wiedzą władze Wągrowca. Miesiąc temu na ten problem zwracał uwagę były burmistrz Krzysztof Poszwa. Działo się to przy okazji sesji i decyzji o przekazaniu większej dotacji w najbliższych latach właśnie na Koleje Wielkopolskie. Dotację zwiększono w tym roku o blisko 50 tysięcy złotych.

Zastępca burmistrza Piotr Pałczyński zapewnia, że problem władzom miasta jest… znany. I? I jak widać nic się nie zmienia.

Dlaczego władze Wągrowca nie próbują wpłynąć na Koleje? Mają przecież ku temu argumenty. Jeśli zgadzają się na zwiększenie dotacji, to mają prawo oczekiwać porządnego poziomu usług.    

Czytaj także

WAŻNE: Od poniedziałku jeszcze mniej szynobusów wyjedzie na trasę

Krzysztof Czapul

WAŻNE! Ograniczenie liczby kursów szynobusów

Remigiusz Priebe

CO Z BILETAMI MIESIĘCZNYMI? Koleje Wielkopolskie będą zwracać pieniądze

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej