Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na własne oczy Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

PASAŻEROWIE: PRZEPEŁNIONE SZYNOBUSY. TŁOK, ŚCISK, NIE MA CZYM ODDYCHAĆ!

Skandaliczne warunki podróży na trasie Poznań – Wągrowiec to upokarzająca codzienność podróżnych!

Wczoraj wieczorem jeden z pasażerów, jeżdżący na co dzień na trasie Poznań – Wągrowiec przysłał nam wiadomość o skandalicznych warunkach, w jakich wszyscy pasażerowie muszą podróżować.

– Koleje wielkopolskie, Poznań Główny – Wągrowiec, godziny popołudniowe. Codziennie tak samo! Dlaczego kolej z tym nic nie robi? Nie ma czym oddychać! – zwraca uwagę i apeluje o pomoc.

Przypomnijmy, że ten stan trwa już od dłuższego czasu. Wiedzą o tym Koleje Wielkopolskie, wiedzą o tym miejscy radni w Wągrowcu, wiedzą władze Wągrowca. Miesiąc temu na ten problem zwracał uwagę były burmistrz Krzysztof Poszwa. Działo się to przy okazji sesji i decyzji o przekazaniu większej dotacji w najbliższych latach właśnie na Koleje Wielkopolskie. Dotację zwiększono w tym roku o blisko 50 tysięcy złotych.

Zastępca burmistrza Piotr Pałczyński zapewnia, że problem władzom miasta jest… znany. I? I jak widać nic się nie zmienia.

Dlaczego władze Wągrowca nie próbują wpłynąć na Koleje? Mają przecież ku temu argumenty. Jeśli zgadzają się na zwiększenie dotacji, to mają prawo oczekiwać porządnego poziomu usług.    

Czytaj także

Będzie modernizacja linii kolejowej od Wągrowca do granicy z woj. kujawsko-pomorskim!

Krzysztof Czapul

WAŻNE: Awaria na dworcu w Poznaniu. Odwołane i opóźnione pociągi

Krzysztof Czapul

40-latek stracił prawo jazdy, bo KOLEGÓW przewoził na… BAGAŻNIKU!

Redakcja