Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

Wągrowiecki „Strzelec” gotowy do tegorocznej zimy [ZDJĘCIA]

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

Związek Strzelecki „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej oddział Niezłomnych w Wągrowcu złożył policji meldunek o gotowości do „Akcji Zima 2022-2023”.

Wczoraj o godzinie 15.45 do Komendy Powiatowej Policji przybyli członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej oddział Niezłomni Wągrowiec. Dowódca Kpt. ZS Krzysztof Drewicz po uprzednim uformowaniu oddziału, złożył na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu insp. Macieja Kusza meldunek o rozpoczęciu „Akcji Zima 2022-2023”.

„Strzelcy” w trakcie jej trwania są w kontakcie z służbami odpowiedzialnymi za ratowanie życia i zdrowia osób. Współpraca wągrowieckiego oddziału Strzelca polega m. in na stałym kontakcie z Policją. Dobrą praktyką jest stały kontakt dowódcy oddziału z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych KPP w Wągrowcu, do którego trafiają niepokojące sygnały o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji, gdzie pomóc może dzielnicowy.

Działania na rzecz osób bezdomnych i wymagających pomocy w związku z warunkami atmosferycznymi są stale prowadzone przez służby w okresie niskich temperatur. Moralnym obowiązkiem każdego jest udzielenie pomocy pozostającej na mrozie osoby, która może wymagać opieki. Taka pomoc polega chociażby na krótkim zainteresowaniu i wezwaniu pomocy dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Ruszają konsultacje społeczne dla budowy ulic Marcinkowo i Taszarowo w Wągrowcu

Redakcja

Odznaki PCK dla wągrowieckich policjantów [ZDJĘCIA]

Redakcja

Nowa droga dla rowerzystów na odcinku Wągrowiec-Pokrzywnica już jest! [ZDJĘCIA]

Redakcja