Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Wągrowiecki policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

Sierżant sztabowy Marcin Wesołowski to policjant Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPP w Wągrowcu, który w czasie wolnym, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

W ubiegły czwartek późnym wieczorem policjant po zakończonej służbie wracał do domu. Jadąc w kierunku Janowca Wielkopolskiego zauważył przed sobą granatowego volkswagena golfa. Po chwili obserwacji stylu jazdy kierującego, nabrał pewności, że jedzie za nietrzeźwym kierowcą. Poinformował o tym fakcie operatora numeru alarmowego.

– Było około godziny 22.00, kiedy pojazdy zbliżały się do granic Janowca. Kiedy kierowca golfa zatrzymał się, policjant zatrzymał się przy nim, podszedł do auta powiedział kierującemu, że jest funkcjonariuszem policji i zakazuje mu dalszej jazdy. Zabrał kierowcy kluczyki i ponownie zadzwonił na numer alarmowy podając dokładnie swoje położenie – wyjaśniają wągrowieccy funkcjonariusze.

Okazało się, że 55-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego poruszał się pojazdem, mając w organizmie około 1,3 promila alkoholu. Nietrzeźwy kierujący traci uprawnienia do kierowania jest na niego nakładana grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Swoim bmw jechał po pijanemu. W porę zatrzymała go policja

Redakcja

Po centrum miasta jeździł po pijanemu

Redakcja

Wągrowczanin kierował busem po pijaku. Miał ponad 2 promile!

Redakcja