Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! OSTRZEŻENIE PRZED WIATREM ZNOWU PRZEDŁUŻONE!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedłużył oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu nadal prognozuje na terenie naszego powiatu wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 kilometrów na godzinę, a w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę. Będzie wiało z zachodu.

Nowe ostrzeżenie ma pierwszy, najniższy stopień (żółty). Zacznie obowiązywać jutro rano, od godziny 8.00 i potrwa do 20.00 tego samego dnia (w środę, 12 lutego). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 75 procent.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem codziennie od poniedziałku, a ostrzeżenie początkowo miało wyższy, drugi stopień. Pisaliśmy o tym w artykule UWAGA! OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA PRZED BARDZO SILNYM WIATREM!

Wichura już wyrządziła sporo strat w Wągrowcu i okolicach. Pisaliśmy o tym w artykułach:

SKUTKI WICHURY: Drzewa spadały na drogi, tarasowały przejazdy, a nawet spowodowały kolizję trzech aut i przygniotły busa! [ZDJĘCIA]

Z OSTATNIEJ CHWILI: W CENTRUM WĄGROWCA WIATR WYRWAŁ DRZEWO Z KORZENIAMI I PRZEWRÓCIŁ JE NA SAMOCHÓD! [FILM/ZDJĘCIA]

WICHURA NIE ODPUSZCZA! STRAŻACY WCIĄŻ WALCZĄ Z WIATROŁOMAMI [ZDJĘCIA]

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

KORONAWIRUS W POWIECIE: Brak osób zakażonych. Brak osób hospitalizowanych. Brak osób pod nadzorem. 1 osoba mniej na kwarantannie.

Krzysztof Czapul

POLSKA ODMROŻONA, A W NASZYM POWIECIE PKS-Y NADAL NIE JEŻDŻĄ. Wrócą w ogóle kiedyś?

Remigiusz Priebe

NAUKOWCY ZREKONSTRUOWALI TWARZ MIESZKAŃCA NASZEGO POWIATU SPRZED 500 LAT! Nie był zbyt przystojny [FILM/ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe