Okno na Wągrowiec

Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA PRZED BARDZO SILNYM WIATREM!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje na terenie naszego powiatu wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 45 kilometrów na godzinę, który w porywach będzie dochodził do 90, a lokalnie nawet do 100 kilometrów na godzinę. W nocy będzie wiało z południa i południowego zachodu, a w dzień z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy mają wystąpić w poniedziałek w godzinach porannych oraz po południu. .

Ostrzeżenie ma drugi, pomarańczowy stopień i obowiązuje od dzisiaj, niedzieli 9 lutego od godziny 19.00 do godziny 20.00 w poniedziałek. IMGW zapowiada jednak, że ostrzeżenia przed bardzo silnym wiatrem mogą być kontynuowane w kolejnych dniach, nawet do środy włącznie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 95 procent.

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia?  Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.

Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Źródło: IMGW

Czytaj także

RAPORT DZIENNY: 7 nowych zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie

Remigiusz Priebe

OSTRZEŻENIE dla powiatu wągrowieckiego: NADCIĄGA SILNY MRÓZ! Nawet do – 17 °C

Remigiusz Priebe

RAPORT DZIENNY: JEDNA OFIARA ŚMIERTELNA i 5 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie

Remigiusz Priebe