Okno na Wągrowiec

Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! KTOŚ ROZSIEWA PLOTKI O KORONAWIRUSIE W WĄGROWIECKIM SZPITALU! DYREKTOR ZOZ USPOKAJA: TO NIEPRAWDA!

Od wczorajszego wieczora dostajemy tę informację od zaniepokojonych czytelników.

– Władze szpitala w Wągrowcu potwierdziły doniesienia o pierwszym w Polsce przypadku zarażenia chińskim koronawirusem – informuje portal miasto i gmina Gołańcz.

Czy to prawda? – To bzdura. Nie tylko w Wągrowcu, ale w całej Polsce na dzień dzisiejszy nie mamy potwierdzonego przypadku koronawirusa – wyjaśnia Przemysław Bury, dyrektor wągrowieckiego szpitala i dodaje: – Jest tylko kilka przypadków obserwacji osób. Najbliżej w Poznaniu.

Strona internetowa, która o tym poinformowała wygląda na fikcyjną, stworzoną tylko dla tej „wiadomości”. Podszywa się zresztą pod oficjalną stronę gminy Gołańcz, co może stworzyć wrażenie, że to prawdziwa informacja.  

Sprawą bez wątpienia powinna zająć się wągrowiecka policja i prokuratura, bo ewidentnie ktoś próbuje wzbudzić panikę. Radzimy także ostrożność przy wchodzeniu na tę stronę – może być zawirusowana.

Ilustracja: strona portal miasto i gmina Gołańcz

Czytaj także

Burmistrz Wągrowca zainicjował kampanię „Nie pozwolę Ci się zamknąć”

Remigiusz Priebe

#PosiłekOdSerca: Restauratorzy chcą pomóc potrzebującym

Remigiusz Priebe

APEL BURMISTRZA: działkowcy, ograniczcie swoje pobyty do niezbędnego minimum

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej