Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Na własne oczy Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

SKUTKI WICHURY: Drzewa spadały na drogi, tarasowały przejazdy, a nawet spowodowały kolizję trzech aut i przygniotły busa! [ZDJĘCIA]

Nad Polską przechodzi orkan „Sabina”. Jego skutki już odczuliśmy minionej nocy i o poranku.

Dzisiaj, w poniedziałek 10 lutego o godzinie 5.53 strażaków z OSP Budzyń wysłano do drzewa pochylonego na trasie Dziewoklucz-Zbyszewice. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ścięciu zagrażającego drzewa oraz na uprzątnięciu drogi.

Również dzisiaj, w poniedziałek około godziny 8.30 strażaków z OSP Runowo wysłano do drzewa powalonego na drodze Kamienica – Żelice. Drzewo blokowało jeden pas ruchu. Strażacy szybko ruch tam udrożnili.

Wczoraj wieczorem o godzinie 20.57 OSP Kłecko interweniowało na drodze Dziećmiarki – Imiołki, gdzie powalona na drogę gałąź utrudniała tam ruch.

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce za Szamocinem (droga wojewódzka 190, trasa na Białośliwie), gdzie dziś około godziny 5.37 drzewo spadło na przejeżdżający samochód typu bus. O bardzo dużym szczęściu mogą mówić pasażerowie oraz kierowca tego pojazdu bo nikt nie został ranny. Droga przez jakiś czas była tam całkowicie zablokowana.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu powalonego drzewa oraz uprzątnięciu jezdni, aby przywrócić ruch.

Wczoraj, w niedzielę 9 lutego o godzinie 21.29 do straży pozarnej w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o kolizji trzech pojazdów na DK nr 11, na trasie Rogoźno –Budzyń. Doszło do tego w wyniku przewróconego konaru na jezdnie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na jezdni znajduje się konar, który doprowadził do kolizji trzech pojazdów  (dwóch osobowych i jednego ciężarowego). Na szczęście nie było osób poszkodowanych, wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przybyciem służb.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili teren akcji, usunęli konar, a na czas prowadzonych działań na DK 11 wstrzymano ruch w obu kierunkach.

Ostrożni powinniśmy być nadal. Mocniej wiać będzie bowiem do środy 12 lutego.

Źródło: straż pożarna/jednostki OSP

Czytaj także

OSTRZEŻENIE IMGW: Wciąż możliwy u nas silny DESZCZ z BURZAMI

Redakcja

OSTRZEŻENIE IMGW: Wciąż możliwe u nas BURZE i silny DESZCZ

Redakcja

WAŻNE: Dziś możliwe u nas BURZE, silny DESZCZ, WIATR i GRAD

Redakcja