Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

WICHURA NIE ODPUSZCZA! STRAŻACY WCIĄŻ WALCZĄ Z WIATROŁOMAMI [ZDJĘCIA]

Kilkadziesiąt interwencji odnotowali strażacy w ciągu ostatnich 24 godzin.

Od dwóch dni służby ratunkowe zmagają się z przewracanymi przez wiatr drzewami i łamiącymi się gałęziami. O pierwszych skutkach orkanu Sabina pisaliśmy wczoraj w artykule SKUTKI WICHURY: Drzewa spadały na drogi, tarasowały przejazdy, a nawet spowodowały kolizję trzech aut i przygniotły busa!

Silne podmuchy wiatru nawiedziły nasz region zwłaszcza wczoraj późnym popołudniem oraz wieczorem. Donosiliśmy w tym czasie o drzewie, które przygniotło samochód na jednej z najruchliwszych ulic w mieście: W CENTRUM WĄGROWCA WIATR WYRWAŁ DRZEWO Z KORZENIAMI I PRZEWRÓCIŁ JE NA SAMOCHÓD!

Kilkadziesiąt minut wcześniej drzewo przewróciło się na ulicy Lipowej w Wągrowcu, naprzeciw marketu Mila. Na szczęście wiatrołom nie spowodował większych strat, a strażacy szybko go usunęli. Zdjęcia podesłał nam Czytelnik.

Ulica Lipowa w Wągrowcu.

Strażacy z OSP Margonin i OSP Próchnowo około godziny 19.00 wezwani zostali do przewróconego drzewa na drodze Próchnowo – Żoń. Pień upadł na mostek i poważnie uszkodził jedną z balustrad.

Droga Próchnowo – Żoń.

Aż dwukrotnie w tym samym czasie wyjeżdżali strażacy z OSP Budzyń – najpierw do powalonego drzewa, a później do połamanych gałęzi, w obu przypadkach na drodze krajowej nr 11.

Droga krajowa nr 11.

W gminie Janowiec Wielkopolski strażacy OSP Świątkowo interweniowało w miejscowości Żużoły, gdzie musieli usunąć zalegający na jezdni konar, natomiast ekipa OSP Janowiec została wysłana do powalonego drzewa we Flantrowie.

Natomiast drużyny OSP Słomowo i OSP Rogoźno zostały wezwane do zwisającego, złamanego konaru w Słomowie.

Zwisający konar w Słomowie.

Zastęp OSP Długa Goślina wyjechał wczoraj na brukowaną drogę łączącą Łopuchowo z Wojnowem, gdzie do usunięcia było kolejne powalone drzewo.

Droga Łopuchowo – Wojnowo.

To tylko część strażackich akcji z ostatnich godzin. Wiatr niestety nie słabnie i zastępy ratowników cały czas wyjeżdżają do kolejnych przewróconych drzew. Więcej zdjęć z akcji strażaków zobaczysz w galerii poniżej.

Źródła: Osp Margonin (fot. Jakub Hermaszewski), OSP Budzyń, OSP KSRG Świątkowo, OSP KSRG Janowiec Wielkopolski, OSP Słomowo, OSP Rogoźno, OSP Długa Goślina.

Czytaj także

WYPADEK: 18-latka nie zapanowała nad samochodem i wypadła z drogi. Trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

PRZYDROŻNE DRZEWO PRZEWRÓCIŁO SIĘ NA JADĄCY SAMOCHÓD [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

POŻAR LASU POD WĄGROWCEM. Strażacy z ogniem walczyli trzy godziny [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul