Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Uwaga! Dzisiaj zamykają most w Tarnowie Pałuckim!

artdent baner

W najbliższych godzinach zostanie zamknięty przejazd przez most na drodze wojewódzkiej nr 251 między Tarnowem Pałuckim a Łeknem.

Zamknięcie przeprawy było zapowiadane już wczoraj, ale jak udało nam się dowiedzieć w Wielkopolskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, cały czas trwa akcja oznakowywania objazdów i dopiero wtedy, gdy najdalszy znak zostanie ustawiony, droga zostanie w tym miejscu zamknięta. Prawdopodobnie nastąpi to dzisiaj popołudniu.

Kierowcy planujący podróż z Wągrowca w kierunku Łekna, Damasławka, Żnina czy Inowrocławia, będą zmuszeni przez najbliższe miesiące korzystać z objazdów. WZDW dla ruchu tranzytowego proponuje (i tak będzie kierowało oznakowanie) objazd przez Morakowo/Czeszewo, Wapno i Turzę, do Damasławka.

Ruch lokalny natomiast zapewne będzie korzystał z trasy Brzeźno Stare – Łekno.

Zamknięcie przeprawy związane jest z budową nowego mostu w tym miejscu, który ma powstać do końca września. – W miejscu istniejącego mostu zostanie wybudowany nowy żelbetowy przepust. Nowy obiekt będzie posiadał klasę obciążenia A tj. do 50 ton – informują przedstawiciele Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Czytaj także

Szpital będą remontować dłużej. To przez brak Ukraińców do pracy, wojnę i opóźnienia ENEI

Redakcja

Pożar po wycince drzew. Interweniowała straż [ZDJĘCIA]

Redakcja

ALE JUBILEUSZE: Seniorów gody diamentowe i złote oraz urodziny 70., 75. i 80-te [ZDJĘCIA]

Redakcja