Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Uwaga! Dzisiaj zamykają most w Tarnowie Pałuckim!

W najbliższych godzinach zostanie zamknięty przejazd przez most na drodze wojewódzkiej nr 251 między Tarnowem Pałuckim a Łeknem.

Zamknięcie przeprawy było zapowiadane już wczoraj, ale jak udało nam się dowiedzieć w Wielkopolskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, cały czas trwa akcja oznakowywania objazdów i dopiero wtedy, gdy najdalszy znak zostanie ustawiony, droga zostanie w tym miejscu zamknięta. Prawdopodobnie nastąpi to dzisiaj popołudniu.

Kierowcy planujący podróż z Wągrowca w kierunku Łekna, Damasławka, Żnina czy Inowrocławia, będą zmuszeni przez najbliższe miesiące korzystać z objazdów. WZDW dla ruchu tranzytowego proponuje (i tak będzie kierowało oznakowanie) objazd przez Morakowo/Czeszewo, Wapno i Turzę, do Damasławka.

Ruch lokalny natomiast zapewne będzie korzystał z trasy Brzeźno Stare – Łekno.

Zamknięcie przeprawy związane jest z budową nowego mostu w tym miejscu, który ma powstać do końca września. – W miejscu istniejącego mostu zostanie wybudowany nowy żelbetowy przepust. Nowy obiekt będzie posiadał klasę obciążenia A tj. do 50 ton – informują przedstawiciele Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Czytaj także

Zmarł profesor Andrzej Marek Wyrwa. Historyk i archeolog. Był związany z Wągrowcem i Łeknem

Redakcja

Dyrekcja wągrowieckiego szpitala zaprasza mieszkańców na jego uroczyste otwarcie

Redakcja

Hol w hali OSiR już po remoncie [ZDJĘCIA]

Redakcja