Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Rada Miejska bez uchwały w sprawie udzielenia absolutorium

art dent 800
BNP-misja-sam-800x600

Podczas posiedzenia, które odbyło się 21 czerwca br. Rada Miejska w Wągrowcu nie rozstrzygnęła kwestii udzielenia bądź nieudzielenia Burmistrzowi Miasta Wągrowca absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.

Kilkugodzinna debata, którą poprzedziła przyjęta przez radnych uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Wągrowiec za rok 2020, zakończyła się głosowaniem, w którym siedmiu radnych było za udzieleniem Burmistrzowi Miasta Wągrowca absolutorium z tytułu wykonania budżetu, siedmiu było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Do skutecznego podjęcia uchwały wymagana jest bezwzględna większość głosów ustawowego składu danej rady, która w przypadku Wągrowca oznacza 11 głosów. Tak się nie stało, nieprawdziwe są więc informacje opublikowane dzisiaj na jednym z portali internetowych, że Rada Miejska w Wągrowcu nie udzieliła Burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok. Niepodjęcie uchwały absolutoryjnej nie jest równoznaczne z nieudzieleniem absolutorium z wykonania budżetu.

Czytaj także

SPOTKANIE Z DAWIDEM OGRODNIKIEM!

Redakcja

COVID-19: U nas NOWYCH ZAKAŻEŃ nie ma. Kilka osób WIĘCEJ na kwarantannie [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

Szczepieniobus kolejny raz w Wągrowcu

Urząd Miejski w Wągrowcu