Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

IMIENINY WĄGROWCA: Afromental, Adam Van Bendler, RHBluess i Tomasz Karolak wystąpią na Rynku!

artdent baner

Ten weekend to kulminacja Imienin Miasta.

https://www.facebook.com/Afromental/videos/354228446059930

To będzie bardzo gorący weekend. I to nie tylko ze względu na pogodę, ale przede wszystkim imprezy kulturalne i sportowe. Z okazji Imienin Wągrowca na naszym Rynku odbędą się koncerty oraz występ stand-upera.

Już dzisiaj, w piątek 23 lipca, o godzinie 20.00 wystąpi znany i lubiany zespół Afromental, którego człon stanowią Tomson i Baron, muzycy znani z popularnych telewizyjnych Talent Show (Voice od Poland i Voice Kids).

Następnego dnia, w sobotę 24 lipca wieczorem scena na Rynku będzie należeć do Adama Van Bendlera, polskiego komika i stan-upera, który z pewnością wielu z nas rozbawi do łez (początek o godzinie 19.00). Wcześniej zaś o godzinie 17.30 wystąpi bluessowa kapela RHBluess.

Niedziela 25 lipca to znów koncert. Wtedy to na scenie o godzinie 20.00 zobaczymy znanego i lubianego aktora Tomasza Karolaka, ale nie w aktorskiej, ale muzycznej odsłonie – z zespołem Pączki w Tłuszczu.  

UWAGA! Wszystkie imprezy są bezpłatne. Obowiązują aktualne obostrzenia związane z epidemią. Co ważne, godzinę przed koncertami zamknety będzie objazd wokół Rynku, a wjechać będą mogli tylko mieszkańcy okolicznych kamienic.

Koncerty i śmiech to nie wszystko.

W sobotę w auli szkoły muzycznej koncert pod nazwą „Jubileusz Partnerstw”, gdzie gwiazdą będzie pianista Adrian Zdanowski.

Sobotni wieczór należał będzie do aktywnych. O godzinie 22.00 wystartuje VIII Ogólnopolski Bieg Nocny wokół Jeziora Durowskiego „NOCNA DWUNASTKA – WĄGROWIEC 2021”. Start i meta zlokalizowane zostaną na terenie OSiR-u. Dystans biegu to 12 km ścieżkami leśnymi wokół Jeziora Durowskiego.

W niedzielę na Rynku odbędzie się msza święta w intencji mieszkańców (początek o godzinie 9.30). Także na płycie Rynku o godzinie 11.00 będą miały miejsce uroczyste obchody 25-lecia wągrowieckiego Bractwa Strzeleckiego. A o godzinie 13.00 na strzelnicy w Kobylcu „strzelanie jakubowe”.

Będzie także sport – o godzinie 10.00 z OSiR-u wystartuje Rajd Rowerowy dla mieszkańców.

Afromental

– polski zespół muzyczny pochodzący z Olsztyna, wykonujący muzykę z pogranicza rocka, rapcore’u i hip-hopu, założony w 2004 roku.

Adam Van Bendler, a właściwie Adam Marcin Bendler

– polski komik, stand-uper, konferansjer, aktor, scenarzysta, reżyser oraz producent skeczy internetowych i teledysków, osiągających łącznie ponad 20-milionowe zasięgi. Założyciel Fundacji Psia Krew.

Tomasz Karolak i Pączki w Tłuszczu

– Tomasz Paweł Karolak to polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, lektor, reżyser teatralny, przedsiębiorca, satyryk, piosenkarz i wokalista zespołu Pączki w Tłuszczu, który współtworzy z Bartoszem Miecznikowskim. Założyciel i dyrektor artystyczny Teatru IMKA.

Czytaj także

Na działkach dużym BASENOM mówią „NIE”. Komisja sprawdzi ich głębokość

Redakcja

Władze Wągrowca REAGUJĄ na propozycję Veolii

Redakcja

Otwarcie sezonu kąpielowego już jutro! [ZDJĘCIA]

Redakcja