Okno na Wągrowiec
Komunikacja Wiadomości

Bezpieczniej na wągrowieckich „zebrach”

Całkowity koszt robót wyniósł blisko 1,9 miliona złotych.

W Wągrowcu w ostatnim czasie w ramach zadania doświetlono przejścia dla pieszych, wymieniono oznakowania na aktywne oraz wymieniono nawierzchnię chodników, dodając fakturowe oznaczenia ułatwiające poruszanie się osób z dysfunkcjami wzroku.

Wybudowano również nowy chodnik na ulicy Bukowieckiego, który ułatwi mieszkańcom dojście do przystanku autobusowego, nowy chodnik powstał również wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, Kcyńskiej oraz Głównej Osiedla.

Ponadto przy rondzie Polskiego Czerwonego Krzyża w Wągrowcu wymieniono nawierzchnię jezdni na całym rondzie oraz dojazdach. Na ulicach Leśnej, Dębińskiej, Bydgoskiej (na wysokości parkingu miejskiego) przebudowano przejście dla pieszych na wyniesione celem uspokojenia ruchu.

W ramach inwestycji pojawiły się również radarowe pomiary prędkości, które zlokalizowane zostały ulicach: Bydgoska, Kolejowa, Janowiecka, Grunwaldzka oraz przy skrzyżowaniu ulic Rzecznej i Bukowieckiego. Ich zastosowanie zwiększało nasze szanse w uzyskania dofinansowania.

Całkowity koszt robót wyniósł blisko 1,9 miliona złotych. Na realizację zadania miasto otrzymało bezzwrotne dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach programu dofinansowanie zadań powiatowych i gminnych mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

ZKM PRZYPOMNA: Od poniedziałku miejskie autobusy jeżdżą jak w wakacje

Redakcja

Złoty medal dla wągrowieckiego kombatanta [FOTO]

Redakcja

„The HOOR” szuka męskich głosów

Redakcja