Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości

Zaliczył WŁAMANIE, KRADZIEŻ AUTA I JAZDĘ PO PIJAKU. Trochę posiedzi, bo JEST RECYDYWISTĄ

BNP-misja-sam-800x600

30-latek ukradł samochód pod Kcynią, a dwie godziny później złapali go policjanci z Obornik.

Sprawa miała swój początek w jednej z wsi pod Kcynią. Przebywający tam 30-latek wszedł do jednego z mieszkań, skąd ukradł kluczyki do zaparkowanego na posesji samochodu marki Opel. Po chwili wsiadł za kierownicę auta i odjechał.

O kradzieży pojazdu kcyńska policja została powiadomiona w miniony piątek (26 marca), w południe. Na miejscu, oprócz mundurowych z miejscowego komisariatu, pracowali też kryminalni, którzy szybko ustalili personalia złodzieja.

Opel został zarejestrowany jako utracony, a informacja o kradzieży przekazana do innych jednostek policji.

Złodziej wpadł bardzo szybko, bo już po niespełna dwóch godzinach. Zatrzymali go policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Okazało się, że 30-latek nie dość, że ukradł auto, to prowadził je pijany, bo w organizmie, w chwili kontroli, miał ponad promil alkoholu.

Odzyskane przez obornickich policjantów auto zabezpieczono na parkingu, a podejrzany został przekazany nakielskim kryminalnym i po dowiezieniu do jednostki trafił do policyjnego aresztu.

Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty: kradzieży z włamaniem do auta popełnionej w warunkach tzw. recydywy oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Został też ukarany mandatami w związku z wykroczeniami, jakie ujawnili podczas kontroli policjanci „drogówki” z Obornik.

Z materiałem zgromadzonym przez śledczych w sobotę zapoznał się sąd, który zdecydował, że najbliższe 3 miesiące złodziej spędzi w areszcie.

Za kradzież z włamaniem grozi nawet 10 lat więzienia. Podejrzany musi jednak liczyć się z karą dużo wyższą z racji tego, że będzie odpowiadał jako recydywista.

Źródło: KPP Nakło
Zdjęcie ilustracyjne OnW

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

KUPIŁ ZIEMIĘ, by wyrównać działkę za domem. ZNALAZŁ w niej GRANAT RĘCZNY

Remigiusz Priebe

Odkręcił GAZ, bo chciał WYSADZIĆ blok. Ewakuowano 30 mieszkańców

Redakcja

PIRAT przed wągrowieckim marketem USZKODZIŁ inne auto. Policja go USTALIŁA [FILM]

Krzysztof Czapul