Okno na Wągrowiec

Edukacja Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Wągrowiecki żłobek z szansą na architektoniczną nagrodę [ZDJĘCIA]

BNP-misja-sam-800x600

Stowarzyszenie Architektów Polskich do nagrody nominowało projekt wnętrza placówki.

Wybudowany z inicjatywy poprzednich władz Wągrowca, a oddany do użytku w ubiegłym roku, miejski żłobek od początku zachwyca swoim wyglądem i uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Szczególnie urzekające jest zwłaszcza jego wnętrze.

I to właśnie wnętrze naszego żłobka ma szansę na architektoniczną nagrodę. Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań umieściło wągrowiecka placówkę wśród pięciu projektów wnętrz nominowanych do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego – NAWW.

Nagroda ma uhonorować wyróżniające się dzieła architektoniczne zrealizowane na terenie Wielkopolski w roku poprzedzającym daną edycję Konkursu, w następujących kategoriach: OBIEKT ARCHITEKTONICZNY, DOM, WNĘTRZE i PRZESTRZEŃ WSPÓLNA, oraz wyłonienie spośród laureatów tych kategorii- nagrody głównej, jaką jest GRAND PRIX NAWW.

Projekt wągrowieckiego żłobka wykonała Pracownia 21 Wojciecha Błaszaka, przy projektowaniu wnętrza współpracując z pracownią architektoniczną Decocafe. Architekci, jak sami deklarują, chcieli zachować spójność wnętrza z białą modernistyczną bryłą budynku i przenieść jego stonowaną kolorystykę i prostotę do wnętrza. We wnętrzach dominuje kolor biały, ożywiony różnymi odcieniami zielonego, a dla przełamania chłodnych barw autorzy postawili na drewniany akcent w postaci okładziny ściennej wykonanej z forniru dębowego. Projektanci chcieli uniknąć nadmiaru kolorów, który często występują w nadmiarze w projektach dla najmłodszych.

Źródło: SARP Poznań

Czytaj także

W Wągrowcu podczas Mistrzostw Europy będzie STREFA KIBICA!

Redakcja

Kino MDK w Wągrowcu ze 121,5 tys. zł dofinansowania z PiSF!

Redakcja

COVID-19: Mamy JEDNO nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Na kwarantannie 58 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja