Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia Zwierzęta

Hodowla PSÓW w centrum Wągrowca. Wczoraj INTERWENIOWAŁA tam POLICJA

BNP-misja-sam-800x600

Policjanci i inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami skontrolowali tę hodowlę.

Przypomnijmy, że chodzi o hodowlę psów w Wągrowcu przy ulicy Rzecznej. O tej sprawie pisaliśmy już na początku roku. Sprawą interesowały się wówczas urząd miejski w Wągrowcu oraz miejscy radni. Teraz temat wrócił. Wczoraj z kontrolą zjawił się tam patrol policji oraz inspektor TOZ.

– Informację tej hodowli posiadamy od początku roku. Mieszkańcy ulicy Rzecznej napisali wówczas petycję do Ratusza, opisując, że hodowla jest uciążliwa, a psy szczekają. Informacja o tym trafiła również do policji – wyjaśnia nam Dominik Zieliński, rzecznik naszej policji i dodaje:

– Przeprowadzona w naszej obecności kontrola weterynaryjna nie wykazała nieprawidłowości, zarówno jeśli chodzi o stan zwierząt, jak i dokumentację szczepień i hodowli. Dzielnicowy rozmawiał z mieszkańcami i z informacji, jakie posiadam na ten moment, nikt z sąsiadów nie chciał złożyć zawiadomienia na uciążliwość hodowli.

Dodajmy, że inspektor TOZ w przypadku rażącego naruszenia dobrostanu zwierząt może je odebrać właścicielowi lub złożyć zawiadomienie w prokuraturze o znęcaniu się nad zwierzętami.

– Policjanci mogą asystować przy takiej czynności. Wczoraj przedstawicielka TOZ w Wągrowcu była na miejscu. Policjanci uzgodnili z nią, że gdy będzie taka potrzeba i gdy zapadnie decyzja o ich odbiorze, wówczas udzielą asysty. O taką asystę w konsekwencji nie zostaliśmy poproszeni – wyjaśnia nam funkcjonariusz.

Fot. archiwum „OnW”

Czytaj także

W Wągrowcu podczas Mistrzostw Europy będzie STREFA KIBICA!

Redakcja

Kino MDK w Wągrowcu ze 121,5 tys. zł dofinansowania z PiSF!

Redakcja

COVID-19: Mamy JEDNO nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Na kwarantannie 58 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja