Okno na Wągrowiec

Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje na terenie naszego powiatu wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 40 kilometrów na godzinę, a w porywach nawet do 75 kilometrów na godzinę. Będzie wiało z zachodu i północnego zachodu.

Ostrzeżenie ma pierwszy, najniższy stopień i obowiązuje dzisiaj od godziny 15.00 do 22.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: PIERWSZE ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM W POWIECIE WĄGROWIECKIM?

Redakcja

OPTYMISTYCZNE DANE: Mimo epidemii bezrobocie w powiecie nieznacznie spadło

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS w powiecie wągrowieckim, stan na 6 kwietnia, godz. 12.00: BRAK OSÓB W SZPITALU. 244 OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ, A 25 NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej