Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Samorząd i polityka Wiadomości Zdrowie

STAROSTA WĄGROWIECKI I BURMISTRZ GOŁAŃCZY W IZOLACJI DOMOWEJ. Co z pozostałymi uczestnikami mszy w Smogulcu?

BNP-misja-sam-800x600

To konsekwencja wizyty na dożynkach zakażonego ministra Adama Kwiatkowskiego.

Przypomnijmy, że w ubiegłą niedzielę w gołanieckich gminnych dożynkach w Smogulcu wziął udział Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP. W piątek poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Napisaliśmy o tym w artykule ZAKAŻONY MINISTER W NIEDZIELĘ BYŁ NA DOŻYNKOWEJ MSZY W SMOGULCU! Z burmistrzem zrobili sobie zdjęcie bez maseczek.

Minister uczestniczył tam między innymi w mszy dziękczynnej. W kościele zrobił też sobie zdjęcie z burmistrzem Gołańczy Mieczysławem Durskim. Obaj nie mieli założonych maseczek.

W związku z kontaktem z zakażonym ministrem w izolacji domowej przebywają obecnie burmistrz Gołańczy Mieczysław Durski i starosta wągrowiecki Tomasz Kranc. Starosta nie był obecny na smoguleckich uroczystościach, ale z Kwiatkowskim spotkał się w poniedziałek i wtorek – miał z nim indywidualne spotkania z ministrem.

Zarówno Kranc, jak i Durski zostali objęci nadzorem epidemiologicznym i przebywają obecnie w izolacji domowej. Obaj na początku przyszłego tygodnia przejdą testy na obecność koronawirusa.

Komunikat  tej sprawie wydał gołaniecki urząd.

– Informujemy, iż od dnia dzisiejszego burmistrz Mieczysław Durski przebywa na kwarantannie do czasu otrzymania wyniku testu na COVID-19. Burmistrz uczestniczył we mszy św. dożynkowej w Smogulcu i miał kontakt z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Adamem Kwiatkowskim, który jest zarażony COVID-19. Burmistrz nie ma żadnych symptomów choroby jednak procedury wymagają, aby do czasu uzyskania wyniku testu na COVID-19 przebywać w domowej kwarantannie – czytamy na oficjalnym profilu miasta i gminy Gołańcz.

Wbrew plotkom, izolacją nie zostaną objęci wszyscy uczestnicy mszy. Nie zostaną wśród nich przeprowadzone także testy. Jak poinformował nas szef wągrowieckiego sanepidu Paweł Gilewski, nie ma obecnie takiej konieczności. Natomiast wszyscy chętni, po wcześniejszym zarejestrowaniu się, będą mieli możliwość bezpłatnego przebadania się w mobilnym punkcie, który 2 września pojawi się w Pile. O szczegółach tych badań sanepid jeszcze będzie informował.

Nie zostaną przez sanepid zamknięte też urzędy. Zarówno starostwo, jak i urząd w Gołańczy, dopóki nie zostaną potwierdzone zakażenia u ich szefów, mogą pracować normalnie.

Zdjęcie: Dożynki gminy Gołańcz 2019.

kondolencje Osuch

Czytaj także

12 przeuroczych DZIAŁEK NAD JEZIOREM w dobrej cenie. Są IDEALNE na letni WYPOCZYNEK! [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Zawieź MAKULATURĘ NA WYSYPISKO – dostaniesz DRZEWKO

Remigiusz Priebe

ZMARŁY u nas 2 osoby chorujące na COVID-19. Mamy też 3 nowe ZAKAŻENIA [RAPORT DZIENNY]

Krzysztof Czapul