Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

KOLEJNE ZAKAŻENIE! To 49-LETNIA KOBIETA Z WĄGROWCA. To już 28 przypadek KORONAWIRUSA w naszym powiecie

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Jak podano dzisiaj na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, wykryty został kolejny przypadek zakażenia w powiecie wągrowieckim.

Służby wojewody informują o 97 nowych, wykrytych przypadkach w Wielkopolsce. Wśród nich jest 49-latka z Wągrowca. Potwierdził nam to Paweł Gilewski, szef wągrowieckiego Sanpeidu.

Kobieta przebywa w izolacji domowej, czuje się dobrze, w łagodny sposób przechodzi tę chorobę. Nikt z jej bliskich nie jest zakażony, wszyscy czują się dobrze. Badane jest źródło jej zakażenie. Istnieje możliwość, że miała ona kontakt ze zmarłym 45-latkiem z Wągrowca, ale to informacja jeszcze niepotwierdzona.

W powiecie wągrowieckim od początku wybuchu epidemii wykryto 28 przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie mamy 7 przypadków aktywnych. 2 osoby zmarły (73-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Damasławek, chorował na białaczkę, zmarł w niedzielę 23 sierpnia w wągrowieckim szpitalu oraz 46-letni mężczyzna z Wągrowca, zmarł w środę w poznańskim szpitalu). Ponad 150 osób jest na kwarantannie. A kilkadziesiąt pod nadzorem epidemiologicznym.

Czytaj także

RAPORT DZIENNY: 7 nowych zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie. Prawie 300 osób na kwarantannie

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS U NAS: 8 nowych ZAKAŻEŃ. 302 osoby nadal są na kwarantannie

Krzysztof Czapul