Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

W Wągrowcu GRUPA OSÓB chce WCHODZIĆ do SKLEPÓW BEZ MASECZEK. Policja ostrzega, że będzie REAGOWAĆ

Według założyciela grupy na Facebooku ma to być pokojowy protest.

Grupa na Facebooku nazywa się „Wągrowiec – kupuje bez maseczek!”.

– Celem grupy jest znalezienie osób chętnych na wspólne wejście do sklepów bez zasłaniania ust i nosa, aby w ten sposób przeciwstawić się absurdalnemu reżimowi wymyślonego przez Ministerstwo Zdrowia. Wszystkie działania mają charakter pokojowy –pisze jej założyciel, pan Bogdan.

Grupa powstała kilka dni temu, a obecnie (sobota 29 sierpnia) ma 37 członków.

Dodajmy, że w sklepach, podobnie jak w np. w komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz wchodzenia w maseczkach. W większości tych miejsc jest to egzekwowane i osoby bez zasłoniętych ust i nosie nie są obsługiwane.

Postanowiliśmy sprawdzić, co na to wągrowiecka policja. Jak będzie reagować na zgłoszenia o takich zbiorowych wejściach do naszych sklepów bez ochronnych maseczek?

– Dotychczas odnotowaliśmy kilka zgłoszeń od sprzedawców i zaniepokojonych klientów dotyczących nieprzestrzegania obowiązku zasłaniania ust i nosa. Zazwyczaj, kiedy te osoby dowiadują się o wezwaniu na miejsce policyjnego patrolu, nie chcąc odpowiadać za popełnione wykroczenie, opuszczały sklep – wyjaśnia nam Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji.

Według Zielińskiego przepis jest jasny i zrozumiały.

– Każdorazowe zatem naruszenie przepisów rozporządzenia będzie skutkowało wszczęciem przez policjantów postępowania w sprawie popełnionego wykroczenia, które może zakończyć się od pouczenia poprzez postępowanie mandatowe, po skierowanie wniosku o ukaranie do sądu, w przypadku odmowy przyjęcia grzywny – tłumaczy funkcjonariusz.

– Zastanawiająca jest, jakie są intencje osoby, która wpadła na pomysł podpuszczania innych do świadomego popełniania wykroczeń, a wykorzystując niekiedy ich niewiedzę do ponoszenia daleko idących konsekwencji prawnych?  Do czego ma taka akcja doprowadzić?  Jeżeli ktoś uważa że nawoływanie do zbiorowego popełniania wykroczeń jest formą pokojowego protestu, to czy nie mamy tu raczej do czynienia z pomyleniem pojęć? – zastanawia się wągrowiecki policjant.

Czytaj także

OSTRZEŻENIE dla powiatu wągrowieckiego: NADCIĄGA SILNY MRÓZ! Nawet do – 17 °C

Remigiusz Priebe

RAPORT DZIENNY: JEDNA OFIARA ŚMIERTELNA i 5 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie

Remigiusz Priebe

UWAGA! OSZUST próbuje OKRAŚĆ EKSPEDIENTÓW w Wągrowcu i okolicy!

Remigiusz Priebe