Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wiadomości z ratusza

Przypomnienie o terminie złożenia PIT

BNP-misja-sam-800x600

To już ostatnie dni na złożenie zeznania podatkowego PIT. Wągrowczanie i mieszkańcy powiatu wągrowieckiego realizują ten obowiązek niemal wyłącznie w formie elektronicznej.

Jak informuje Urząd Skarbowy w Wągrowcu w skali całego kraju 91% wszystkich dotychczas złożonych zeznań PIT wpłynęło w formie elektronicznej. W samej Wielkopolsce w przypadku najpopularniejszego formularza PIT-37 to średnio aż 94%, a w powiecie wągrowieckim e-deklaracje stanowią ok. 97,06% wszystkich złożonych PIT-ów.

Najprościej rozliczyć się w usłudze Twój e-PIT, dostępnej w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) na stronie podatki.gov.pl. Można tam znaleźć przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Po sprawdzeniu i ewentualnym uzupełnieniu dodatkowych danych, wystarczy kilka kliknięć, by zeznanie podatkowe trafiło bezpośrednio do urzędu skarbowego.

– W wyniku rocznego rozliczenia PIT statystycznie więcej osób otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku niż musi podatek dopłacić. Nawet, jeśli w tym roku znajdziemy się w tej drugiej grupie, warto pamiętać, że sam fakt złożenia zeznania PIT nie oznacza, że w tym samym momencie musimy dokonać wpłaty podatku – mówi rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska. – Ważne, aby zrobić to do końca kwietnia na indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy).

Indywidualny numer rachunku do wpłaty należnego podatku znaleźć można po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego.

Informacje związane z rozliczeniem podatku PIT za 2020 r., podatnicy znajdą na stronie podatki.gov.pl w dedykowanej zakładce Twój e-PIT.

Wszystkich mieszkańców miasta ponownie zachęcamy do płacenia podatku w Wągrowcu i tym samym realnego wpływania na poprawę warunków życia i rozwój miasta. Tutaj przeczytasz o tym więcej. https://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/tu-mieszkasz-tu-placisz-tu-korzystasz?searched=podatek&advsearch=exactphrase&highlight=ajaxSearch_highlight+ajaxSearch_highlight1

Przypominamy także, że Urząd Skarbowy w Wągrowcu deklaruje pomoc w wypełnianiu deklaracji podatkowych. Można ją uzyskać, dzwoniąc pod numery tel.:
67 26 81 120, 67 26 81 160, 67 26 81 157, 67 26 81 140, 67 26 81 152, 67 26 81 131,
lub umówić się na wizytę w jego siedzibie, dzwoniąc pod nr tel. 67 26 81 159.

Przypominamy: W sytuacjach, w których istnieje konieczność osobistej wizyty w urzędzie należy pamiętać, że jest ona możliwa wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się i rezerwacji terminu i godziny. Najprościej zrobić to przez Internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.

Materiał informacyjny Urzędu Miejskiego w Wągrowcu

kondolencje Osuch

Czytaj także

WAŻNE: Wprowadzono ograniczenie wjazdu na teren szpitala [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

OSTATNIE POŻEGANANIE: Zmarł ksiądz JAN BRODA

Remigiusz Priebe

PAN ARTUR po służbie ZAUWAŻYL POŻAR. Wezwał pomoc i EWAKUOWAŁ MIESZKAŃCÓW

Remigiusz Priebe