Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

POLICJA PRZYZNAJE: BYŁY UCHYBIENIA. FUNKCJONARIUSZE DOSTALI NAGANĘ DO AKT. To finał głośnej sprawy wypadku w wągrowieckim sądzie

W połowie czerwca ubiegłego roku doszło do tego zdarzenia. Swoje postępowanie właśnie zakończyła policja.

Było wczesne wtorkowe popołudnie 14 czerwca. To wtedy w wągrowieckim Sądzie Rejonowym doszło do wypadku. Mężczyzna, któremu groził areszt, w akcie desperacji rzucił się z drugiego piętra w gmachu wągrowieckiego sądu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Mieszkańca  jednej z wiosek powiatu wągrowieckiego w poważnym stanie odwieziono do naszego szpitala.

Mężczyzna był zatrzymany i do aresztu miał trafić w związku z zarzutami znęcania się nad bliskimi.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Z OSTATNIEJ CHWILI: W SĄDZIE MĘŻCZYZNA RZUCIŁ SIĘ Z DRUGIEGO PIĘTRA! [NOWE FAKTY]

Z racji tego, że doszło do tego z udziałem policjantów, przeprowadzono śledztwo w tej sprawie. Właśnie się zakończyło.

– Prowadzone przez policję postępowanie wobec funkcjonariuszy, wykonujących doprowadzenie osoby na rozprawę w Sądzie Rejonowym w Wągrowcu zostało zakończone. W toku jego trwania zostały wykazane uchybienia w sposobie wykonywania czynności służbowych, stąd wobec obydwóch funkcjonariuszy zostały zastosowane środki dyscyplinarne – informuje nas Dominik Zieliński, rzecznik wągrowieckiej policji i dodaje:

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami zostało to odnotowane w ich aktach osobowych. Obaj zostali też zobowiązani do skrupulatnego stosowania obowiązujących przepisów i procedur, co podlega wzmożonemu nadzorowi przełożonych.

Jak udało nam się ustalić, mężczyzna, który skoczył z drugiego piętra wągrowieckiego sądu, przebywa obecnie w więzieniu.

Czytaj także

To już jutro: koncert Majki Jeżowskiej. Wstęp wolny

Redakcja

POLICJA: ZAGINĄŁ JACEK ZAGANIACZYK [FOTO]

Redakcja

Wandale zniszczyli ławki w wągrowieckiej poczytelni [FOTO]

Redakcja