Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

NOWY ROZKŁAD MIEJSKICH AUTOBUSÓW: – Jestem załamana. Berdychowo odcięli od świata…

– Będziecie pisać o zmianie autobusów? Bo jestem załamana jak Berdychowo odcięli od świata nam teraz – taką dramatyczną wiadomość wysłała do nas pani Anita.

Wcześniej korzystałam z komunikacji miejskiej, ale niestety teraz Berdychowo ma fatalne połączenie z centrum miasta. Zlikwidowano linię 0, którą można było dojechać do szpitala. Wprowadzono w to miejsce autobus nr 5, który często obok mojego domu przejeżdża pusty, bo zamiast jechać w stronę miasta, to jedzie w stronę ulicy Piaskowej – pisze pani Anita.

Mieszkanka Berdychowa zwraca też uwagę, że teraz żaden autobus nie zatrzymuje się przy cmentarzu starofarnym. – Wcześniej mogłam syna zawieźć rano do pobliskiego przedszkola, w tym czasie jeździło również dużo starszych osób do domu seniora. Teraz znowu musimy dowozić syna autem. Kolejne spaliny dla miasta, super posunięcie…

Przy cmentarzu starofarnym zatrzymują się teraz tylko autobusy dowożące do miasta uczniów z terenu okolicznych wsi.

– Rozumiem, że każdemu się nie dogodzi, ale wywracanie tak rozkładu jazdy nie miało sensu. Wystarczyło delikatnie zmodyfikować poprzedni – zauważa pani Anita.

O swoich problemach wągrowczanka napisała też na profilu przewodniczącego Rady Miejskiej Jakuba Zadrogi, który opublikował na Facebooku selfie w pustym autobusie. Niestety, polityk, mimo że odpowiedział innym komentującym, panią Anitę zignorował. – Widocznie Berdychowo się nie liczy w wyborach, za słaby elektorat – podsumowuje pani Anita.

https://www.facebook.com/RadnyZadroga/photos/a.320347671490317/1222549661270109/?type=3&theater

Czytaj także

Koniec SEZONU nad Jeziorem Durowskim

Redakcja

Co jest GRANE? [ZWIASTUNY]

Krzysztof Czapul

UWAGA: Będzie ZBIÓRKA dużych ODPADÓW [HARMONOGRAM]

Redakcja