Okno na Wągrowiec

Promocja Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

LESZEK MILLER W ALPAKOLANDZIE. Zabrała go tam Grażyna Pijanowska [FILMY/ZDJĘCIA]

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Była posłanka z Wągrowca Grażyna Pijanowska zabrała europosła do podmargonińskiej hodowli alpak.

O czwartkowej wizycie w Wągrowcu byłego premiera, a obecnie europosła Leszka Millera, pisaliśmy w artykule BYŁY PREMIER LESZEK MILLER BYŁ W WĄGROWCU. Spotkał się z samorządowcami i dziennikarzami [ZDJĘCIA].

Tymczasem pomiędzy oficjalnymi spotkaniami polityk znalazł czas też na chwilę relaksu i pojawił się w podmargonińskim Klotyldzinie, w miejscowym Alpakolandzie.

– Z pytaniem w sprawie możliwości wizyty w Alpakolandzie pana Leszka Millera zwróciła się do nas pani Grażyna Pijanowska. Okazuje się bowiem, że pan Miller jest wielkim miłośnikiem alpak – opowiada właściciel hodowli Jacek Łada.

Były premier był zachwycony zwierzętami hodowanymi w Alpakolandzie, nie tylko alpakami. Fotografował i częstował marchewkami też konie, osły, kozy i owce.

Na pewno najbardziej niezapomnianym przeżyciem było dla polityka osobiste karmienie z butelki małego jagnięcia.

Choć wizyta miała charakter prywatny i rekreacyjny, to były premier nie uciekł od politycznych obowiązków i znalazł chwilę dla dziennikarzy jednej z lokalnych, pilskich telewizji.

Fotorelację z wizyty Leszka Millera znajdziesz na końcu tego artykułu.

Alpakoland w Klotyldzinie koło Margonina to jedna z największych w Polsce hodowli alpak, czyli pochodzących z Ameryki Południowej mniejszych kuzynek lam.

Można tutaj skorzystać z usług hodowlanych, ale także prowadzona jest terapia z alpakami, końmi, psem oraz z osłami. Dodatkowymi atrakcjami hodowli alpak są inne zwierzęta m.in. kozy, owce, świnki, króliki, kury, kaczki, gęsi oraz kot. Alpakolandię można odwiedzać przez cały rok.

Jak informują właściciele, już wkrótce w Alpakolandzie pojawi się nowoczesna normobaria. W komorze normobarycznej osiągany jest stan ciśnienia atmosferycznego wynoszący ok. 1500 hPa (150% naturalnego ciśnienia), sprzyjający zdrowiu i długowieczności człowieka. Dodatkowo regulowana jest zawartość tlenu, dwutlenku węgla i wodoru w powietrzu.

Przebywanie w komorze zmniejsza stany zapalne i dotlenia wszystkie komórki, przyśpiesza regenerację i rozwój naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęk, wzmacnia kości, poprawia trawienie, przyśpiesza gojenie się ran. Zwiększa też wydolność psychiczną i fizyczną oraz zdolności do zapamiętywania. Jest przydatna w leczeniu wielu schorzeń i chorób.

Czytaj także

Słynny KRĘGARZ EDWARD SZYPUNOW przyjmuje W ALPAKOLANDZIE

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Zrobił sobie kilka NIELEGALNYCH wysypisk ŚMIECI. 30-latek wpadł w ręce POLICJI

Krzysztof Czapul

DWA POŻARY wybuchły W KOTŁOWNIACH domów jednorodzinnych [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe