Okno na Wągrowiec

Na własne oczy Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

BYŁY PREMIER LESZEK MILLER BYŁ W WĄGROWCU. Spotkał się z samorządowcami i dziennikarzami [ZDJĘCIA]

W ramach tzw. „zielonego tygodnia” europoseł objeżdża Wielkopolskę.

To taki tydzień, gdy wszyscy europosłowie mają czas na spotkania w okręgach, skąd zostali wybrani do europarlamentu. Dzisiaj w południe Leszek Miller był z krótką wizytą w stolicy powiatu wągrowieckiego. Najpierw spotkał się z naszymi samorządowcami: starostą Tomaszem Krancem, burmistrzem Jarosławem Berendtem oraz pozostałymi burmistrzami i wójtami.

Później, przed wągrowieckim Ratuszem chwilę rozmawiał z dziennikarzami. Były premier przyznał nam, że z samorządowcami rozmawiał na temat środków unijnych oraz… narzekał na współpracę z rządem. Nasi włodarze żalili się na to zwłaszcza w kontekście walki ze smogiem i bierności w tej kwestii ze strony rządu.

Leszek Miller przyznał, że nie odwiedził nas w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich, ale się do nich odniósł. Zapewniał, że najlepszym kandydatem na to stanowisko jest kandydat Lewicy Robert Biedroń.

– W pierwszej turze na pewno zagłosuję na niego. W drugiej zaś na pewno na kontrkandydata Andrzeja Dudy – zapewniał.

Co ciekawe, na pytanie co by zrobił, gdyby w drugiej turze spotkali się Andrzej Dudy i Krzysztof Bosak z Konfederacji,  to były premier tylko się uśmiechnął i przyznał, że w tym wypadku zagłosowałby jednak na Andrzeja Dudę, ale by się nie cieszył. Choć zaraz też dodał: – To na szczęście nierealne.

Leszek Miller zapewniał, że nie wchodzi w grę niegłosowanie, bo od zawsze we wszystkich wyborach bierze on udział.

Czytaj także

UWAGA! Sygnalizacja świetlna dla pieszych wyłączona

Redakcja

WYBORY PREZYDENCKIE: Komisarz utworzył obwody głosowania w szpitalu i DPS-ach

Remigiusz Priebe

WALKA Z EPIDEMIĄ: Powstaje wągrowiecka baza sklepów i usługodawców online

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej